Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

d-link dwr 921 - Wybór odpowiedniego routera

26 Sty 2015 20:32 1326 8
  • Poziom 9  
    Cześć,

Potrzebuję porady w wyborze routera do małego biura.

Aktualnie mam w nim tp-link'a TL-MR3420 i coś jest z nim nie tak, po połączeniu 2 kompów rozłącza go itp...

W biurze nie ma łącza internetowego po kablu i muszę zrobić tam jakiś internet mobilny (już mam podpisaną umowę z play).

Potrzebuję aby w routerze były porty LAN (kserokopiarka)
    Najlepiej wbudowany modem lte.
    Nadajnik LTE około 300m w lini.

Rozważałem zakup d-link'a DWR 921 ale nie wiem czy to nie kolejne pieniądze w błoto, czytałem to są przeróżne opinie, oglądałem też huawei B593, ale zupełnie nie wiem co o nim myśleć.

Ma ktoś jakieś pewne i stabilne rozwiązanie do małego biura z 2-3 komputerami w sieci i kserokopiarką ? MAX 1000zł

Za odp dzięki wielkie i pkt lecą :)
  • Specjalista Sieci, Internet
    Do takich zastosowań obydwa routery spełnia twoje oczekiwania. Jak łączysz się z ta kserokopiarka? B-593s-22 to router psiadający 4XLAN i 2xVOiP i złącze USB do pamięci masowej .Posiadam od 14 m-cy , pracuje w Play. Do BTS-a 500m , działa bez problemów. W sieci kilkanaście urządzeń. Posiada modem LTE 4 kat do 150Mb/s. DWR-921 to router posiadający Dual WAN. Jeden to wbudowany modem LTE/3G 3 kat. do 100Mb/s. Do tego port WAN dla łącza kablowego. Pozwala utworzyć łącze zapasowe. 4XLAN. Bogatsze możliwości konfiguracyjne. Obydwa posiadają podobny zasięg WiFi charakterystyczny dla routerów SOHO pracujących z mocą 100mW. Oba pracują na WiFi 2,4GHz , anteny wbudowane. Posiadają złącza RP-SMA do zewnętrznych anten Dual LTE na 1800MHz.
  • Poziom 9  
    Dzięki za odpowiedź, kserokopiarka to Konica Minolta C360, połączona przez kabel ethernet. Z parametrów lepiej wypada huawei. Czytałem że konieczny jest 593s-22 bo te dwie pozostałe wersje to lipa.

Jeśli chodzi o WIFI to się nie boję bo to tylko 32m2 a router będzie idealnie w środku, fajnie by było jakby router miał możliwość podłączenia dodatkowej anteny żeby wrazie schowania routera do szafki wypuścić samą antenę.

Który byś polecał żeby mieć naprawdę stabilną pracę. Najlepiej jakby można było go wyłączać codziennie po pracy i rano włączać. Bo lokal czynny 8h dziennie to chyba nie ma sensu żeby router latał 24.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Routerów nie chowamy do szafki, to podstawowa zasada każdego urządzenia WiFi. Routery z wbudowanym modemem mają wewnętrzne anteny WiFi. B-593s-22 spokojnie da radę. To najnowsza wersja.Routery stacjonarne mogą pracować 24/7 ale możesz go wyłączać jak chcesz.
  • Poziom 16  
    Ja korzystam z Huawei B593s-22 i jestem zadowolony. Idealne rozwiązanie do zastosowania typu włącz i zapomnij. U mnie też ten router nie pracuje 24/h tylko na noc jest wyłączany, bo jak nikt z niego nie korzysta to po co te diody mają dawać po oczach ? Moim zdaniem kup ten router, który znajdziesz taniej. Z reguły B593 chodzą po 400-500 zł, więc z tysiaka to jeszcze zostanie. D Link pewnie będzie droższy, ale to różnie bywa.
  • Poziom 9  
    Mam dylemat, jak nie patrzeć żyjemy w Polsce a u nas się nie przelewa.

Rozmawiałem z informatykiem na temat tego tp-linka który już mamy i że może wystarczy wymiana firmware i może będzie latał.

Teraz kwestia tego że nie mam modemu gsm pod USB.

Nie wiem czy próbować wykrzesać coś z tego TP-linka i kupić modem 4G (200zł jak nic) i wierzyć że będzie wszystko dobrze, czy już Ugryźć się w portfel i kupić tego D-Linka (zdecydowałem się na D-Link ze względu na testy prędkości w necie).

Czy jak kupie ten modem i nie pójdzie ten Tp-link czy jest szansa zakupić jakiś router z wspomaganiem modemów GSM na którym ten internet będzie latał na takiej samej prędkości jak na D-Linku?

Myślę o zakupie modemu huawei E3372.

Co polecacie, według mnie router z podpiętym modem nie będzie pracował tak stabilnie i szybko jak router z wbudowanym modemem.
  • Poziom 16  
    Jeśli mocno Ci zależy na prędkości to nie pakój się w takie rozwiązanie ze względu na podwójny nat.
  • Poziom 21  
    ja bym spioł tak TL-MR3420 + openwrt (np Gargoyle PL o tym zapewne mówił informatyk) + modem LTE i po temacie, a może i na oryginalnym oprogramowaniu ruszy, ja bym poszedł ta drogą tylko odpowiedni modem USB, a może PLAY coś da i po temacie
  • Poziom 16  
    Oczywiście bez aktywnego huba usb się nie obędzie, bo router ma za małe napięcie na modem.