Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wysoka temperatura procesora podczas grania

26 Sty 2015 21:58 2124 13
  • Poziom 6  
    Witam mam problem wiec tak gdy gram w byle jaka gre z 20 min nic sie nie zacina chodzi na full detalach potem wszystko sie zaczyna ciąć tak przez 10 sekund
    Sprawdzałem w HWmonitor i tam pokozało mi ze moj procesor ma temperature 200 stopni(na to 10 sekund) potem spada do normy to niemozliwe bo procek przy takiej temp. by sie spalił. Prosze o pomoc !!!!
    Moj sprzęt
    Procesor AMD FX-8320
    Płyta głowna MSI 760GM-P23 FX
    Zasilacz Thermaltake 530W
    Paste na procesor wymieniałem.
  • Poziom 39  
    Ten procesor to niezła grzałka, jakie masz chłodzenie? Jaka pasta? Wentylację w obudowie jakąś masz? Jak wyglądają temperatury "w normie"? Procesor oczywiście by się spalił przy tej temperaturze, może to być uszkodzenie sensora który zawyża temperatury i wtedy działa throttling zapobiegający uszkodzeniu co oczywiście objawia się przycięciami.
  • Poziom 6  
    Chłodzenie Fera 2 HE1224
    Pasta AG silver
    Mam 4 wentylatory w obudowie
    Temperatury to 38-40 tak pokazuje mi HWmonitor
  • Poziom 16  
    Sprawdź, czy w biosie nie masz ustawionego niskiego progu temperatury dla throttlingu.
    Sprawdź temperaturę w programie OCCT i puść stress cpu linkpack, zamieść zrzuty ekranu.
  • Poziom 6  
    Ok jutro wam wszystko powiem
  • Poziom 23  
    kotek7117 napisał:

Sprawdzałem w HWmonitor i tam pokozało mi ze moj procesor ma temperature 200 stopni(na to 10 sekund) potem spada do normy to niemozliwe bo procek przy takiej temp. by sie spalił.

Procesor posiada wewnętrzne zabezpieczenie termiczne - po przekroczeniu krytycznej temperatury częstotliwość i pobór mocy są redukowane do minimum. Dzięki temu nic się nie spala. Efektem ubocznym jest gwałtowny spadek wydajności co właśnie kolega obserwuje w grach. Jeżeli ten AMD nie ma uwalonego czujnika temperatury to wymaga innego chłodzenia, ewentualnie można pobawić się w ograniczanie napięcia procesora (albo z poziomu BIOSu, albo programami typu RMClockUtility).
  • Poziom 23  
    To błąd pomiaru. Typowe w tańszych płytach. Po prostu przymknąć na to oko
  • Poziom 23  
    Cytat:
    wiec tak gdy gram w byle jaka gre z 20 min nic sie nie zacina chodzi na full detalach potem wszystko sie zaczyna ciąć tak przez 10 sekund

Niestety na to ciężko jest przymknąć oko.
  • Poziom 23  
    No to jedyne co ci może pomóc to aktualizacja BIOS. Skoro procesor bierze sobie do serca odczyty i zbija zegar to rzeczywiście przymknąć oko trudno. Co nie zmienia faktu że odczyt to kłamstwo.
  • Poziom 6  
    Jest to trochę upierdliwe takie ściny w grach a tak myślę że ten czujnik temperatury. Jak wyczyscic ten czujnik ?
  • Poziom 23  
    Jest zintegrowany i on najprawdopodobniej jest ok. Winny jest raczej software płyty lub sama płyta.
  • Poziom 6  
    Ok ale pytanie jak temu zaradzić ?

Dodano po 3 [godziny] 38 [minuty]:

Tu macie screena z HWmonitor
  • Poziom 6  
    Dzięki wszystkim za pomoc. Problem Rozwiązałem. :)
    Wszystko śmiga, zero ścin.
    Rozwiązanie - brak styku radiatora z procesorem. :)