Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Philips Akumulatorki - Dziwny objaw po włączeniu aparatu

26 Jan 2015 22:49 978 4
 • Level 16  
  Witam, nie wiedziałem gdzie za bardzo umieścić temat.

  Otóż mam aparat Panasonic Lumix, nie istotne i mam akumulatorki philipsa 2600mah, niestety po ładowaniu i włożeniu do aparatu to aparat informuje wymień baterie i się wyłącza a są naładowane, po włożeniu np. zwykłych alkalicznych aparat działa normalnie.

  Co mogło się stać z tymi akumulatorkami?
 • Level 34  
  Czy aparat jest przewidziany do zasilania akumulatorkami? Czy wcześniej na nich działał? Któryś akumulatorek może wykazywać napięcie niestety ma zbyt wielką oporność wewnętrzną i nie jest w stanie zasilić aparatu(spadek napięcia pod obciążeniem do ułamka volta).
 • Level 16  
  Tak, można zasilać go akumulatorkami, wcześniej normalnie działały i nie było problemu

  Aparat to lumix dmc-ls80

  Mam też inne akumulatorki energizer i one po naładowaniu to nawet aparat się nie włącza :D, może to wina tego że je kiedyś rozładowałem do zera włączając pod latarkę?
 • Level 12  
  W ustawieniach aparatu powinna być dostępna opcja wyboru zasilania. Musisz zmienić jej wartość z baterii 1,5V na akumulatorki 1,2V, to spowoduje przestawienie aparatu w tryb zasilania innym napięciem i problem zniknie.
 • Level 18  
  Mam na pokładzie trzy różne modele akumulatorków.
  GP-2500 (nowe); ENELOOP 1900 (nowe) i GP ReCyko+ (nowe).
  Naładowałem, włożyłem do aparatu, który zrobił ok. 7-15 zdjęć z lampą i wszystkie trzy aku. padły po wykonaniu kilku zdjęć.
  Kupiłem aparat kilka lat temu i nie pamiętam na jakich aku. pracował ale nie miałem z nim takich problemów, jak mam dzisiaj. Po kilku latach użytkowania Panasonica, kupiłem lustrzankę i ten "poszedł" do szuflady. Dzisiaj chciałem go dać córce, żeby złapała bakcyla, niestety, nie działa, tak jak powinien.
  Może faktycznie zmiana w ustawieniach zasilania, przyniesie żądany efekt, zobaczymy. :)