Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Android - odzyska danych przez USB

26 Sty 2015 22:49 2235 3
  • Poziom 10  
    Witam,
    przed dwoma dniami mój Goclever Quantum 4 upadł i ukazała się ciemność. Ekran się rozlał. Telefonem można sterować, normalnie reaguje na gesty i przyciski, nawet podświetlenie działa, ale ekran jest niezmiennie czarny. Po podłączeniu do komputera widziany jest normalnie przez system ( 1. dysk karta pamięci 2. dysk telefon). Niestey w momencie upadku funkcja debugowania USB była wyłączona i nie wiem w jaki inny sposób mogę wyciągnąć kontakty przed oddaniem do naprawy? Dodam, że kopia w google niestety nie zawiera wszystkich numerów, ponieważ dosyć dawno synchronizowałem po raz ostatni. Idealnym rozwiązaniem byłoby tak posterować telefonem, aby dokonał synchronizacji, niestety do tego potrzebny jest jakiś magiczny program umożliwiający sterowanie telefonem dzięki PC przez USB bez funkcji debugowania. Dużo się dowiedziałem w ostatnich dniach na ten temat, lecz niestety nie znalazłem oprogramowania, które nie wymagałoby funkcji debugera. Zależy mi na tym, aby telefon sam się zsynchronizował, ponieważ po za kontaktami mam wiele ważnych informacji w kalendarzu i innych aplikacjach. Próbowałem uaktywnić funkcję synchronizacji (debugowanie też próbowałem włączyć) poprzez wykonywanie takich samych ruchów co na pełnosprawnym telefonie tego samego modelu, niestety bez efektów. Może wie ktoś, w jaki sposób Andoid zapisuje kontakty w pamięci telefonu (katalog lub format pliku)? Pliki w formacie .vfc niestety są plikami z kopii zapasowej karty SD i nie zawierają wszystkich kontaktów gdyż owa kopia była robiona pół roku temu. Mam nadzieję, że znajdę tutaj pomocną dłoń :) Wiem, że synchronizacje czy kpie zapasowe powinno robić się regularnie, lecz niestety Polak często budzi się z rękąw nocniku. Proszę o zrozumienie oraz pomoc.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 34  
    Bez włączonego debugowania nic nie zrobisz. Tylko wymiana wyświetlacza we własnym zakresie, bo nie sądzę żeby udało Ci się w ciemno wyklikać odpowiednie ustawienia.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Dziękuję za szybkie odpowiedzi.
    Przykre, że nie ma możliwości wyciągnięcia kontaktów przy zwykłej komunikacji USB. W starych poczciwych telefonach było to bezproblemowe. Oddam do wymiany wyświetlacza z uwagą, aby nie ingerowali w soft.
    Pozdrawiam

SmarTab - próbowałem kilkanaście razy poklikać odpowiednio z takim samym telefonem obok, ale bez efektów.