Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ALC5633 - Za co odpowiada ten układ

woldan 26 Sty 2015 23:30 1071 6
  • #1 26 Sty 2015 23:30
    woldan
    Poziom 9  

Witam, w wyniku podłączenia uszkodzonego zasilacza padł mi tablet. Nie załącza się. Podłączyłem go do kompa (pod usb) i załączył się ale pracuje bardzo krótko. Nawet nie zdąży załadować się android. Rozkręciłem obudowę i zauważyłem że bardzo grzeje się scalak na którym odczytałem symbol ALC5633. Dodatkowo tablet zaczął cicho piszczeć. Szukałem na googlach i znalazłem tylko sklepy (zagraniczne), które oferują ten układzik. Moje pytanie brzmi za co dopowiada ten układzik, czy jak go wytnę z płyty to tablet w jakimś ograniczonym stopniu będzie działał? Jeśli post jest w nieodpowiednim dziale to proszę go przenieść we właściwe miejsce.

0 6
  • #4 27 Sty 2015 18:17
    woldan
    Poziom 9  

Wygląda na to że jest to jednak układ karty dźwiękowej. Za pomocą noża do tapet wyciąłem go i tablet się włącza. Nie ma dźwięku a po podłączeniu do ładowarki ładuje się. Jedyny układ, który się trochę mocniej grzeje to procesor. Temat chyba do zamknięcia. Chociaż faktycznie na tej chińskiej stronie jest informacja, że to regulator napięcia. Trudno powiedzieć ale najważniejsze, że działa bo miałem przechlapane u syna :)

0
  • #6 27 Sty 2015 18:52
    pietrucha18
    Poziom 15  

Tak, jest to układ dźwięku na chińskiej stronie było napisane

Type:
    Voltage Regulator

http://www.aliexpress.com/item/Free-SHIPPING-5-PCS-Original-ALC5633-QFN-32/32276261856.html

po chwili znalazłem że jednak jest to Chip Karta dźwiękowa Realtek ALC5633 dokładnie na tej samej stronie co trymer01 ale przyjechała rodzina i nie zdążyłem zmienić.
    Najnaiwniejsze że tablet działa a układ nie jest drogi to go wymienisz (oczywiście jeżeli da się przylutować nowy).

0
  • #7 27 Sty 2015 22:26
    woldan
    Poziom 9  

pietrucha18 napisał:

Najnaiwniejsze że tablet działa a układ nie jest drogi to go wymienisz (oczywiście jeżeli da się przylutować nowy).

Tak tablet działa, dużo wolniej się ładuje bo mam inną ładowarkę nie 2000mA tylko 500mA. Dźwięku nie ma ale wszystko inne śmiga, dziecku na razie nie przeszkadza, że ma gry bez dźwięku :-) Przylutować się raczej nie da bo potraktowałem płytę dość brutalnie :( Trudno, trochę upośledzony ale jeszcze musi posłużyć do zabawy.

0