Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung P2370 EF23WS - brak podświetlenia i brak treści obrazu

27 Jan 2015 10:42 3114 4
  • Level 10  
    Witam

Trafił do mnie monitor Samsung P2370, model code LS23EFHKFV/EN.
    Po podłączeniu jedyna reakcja to podświetlenie panelu dotykowego reagująca na przycisk ON.

Pomiary wykazały, że płyta główna nie daje sterowania on/off do modułu matrycy, oraz brak włączenia 5V zasilania na matrycę. Wymusiłem stan niski na tranzystorze SI3443, aby podał napięcie na matrycę, oraz 3.3V na włączenie podświetlenia i na ekranie pojawiło się migające kolorowe paski naprzemiennie z szarym tłem.

procesor SE859MRH-LH
    pamięć MX25L1005
    matryca LTM230HT02

Pamięć sczytana i wykasowana , ale dalej taki sam efekt.
    Mam pytanie czy może to być wina firmware, czy procesora?
    Może ktoś mógłby podejrzeć wsad i powiedzieć czy jest ok?
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 11  
    Witam -
    Dzisiaj trafił do mnie monitor P2070 z identyczną usterką, nagle przestał działać. Działa jedynie podświetlanie panelu dotykowego. Pozostaje zaprogramować pamięć ale nie znalazłem odpowiedniego pliku do tego modelu.
    Widzę, że procesor u mnie taki sam.
  • Level 10  
    ciąg dalszy..

udało mi się dorwać wsad na stronie: remont-aud.net.
    Plik wgrany i monitor ożył, ale jest jeden mały problem z kolorem czerwonym, którego jest za dużo. Po ustawieniu RED na 0 oraz GREEN i BLUE na 100 obraz jest w porządku. Ktoś wie jak przeprowadzić korekcję kolorów?
  • Level 23  
    Albo wsad z "rosyjskiej 'strony jest pod inną matryce(trzeba porownac w hex edytorze) albo wysypały się dane w epromie tez trzeba wgrac dobry wsad.
  • Level 10  
    po VGA monitor ma przekłamane kolory zwłaszcza czerwony, natomiast OSD ma kolory prawidłowe. Natomiast jak jest podłączony kablem DVI obraz jest prawidłowy. Monitor odebrał znajomy z zastrzeżeniem, że działa tylko wejście cyfrowe.