Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A3,1,9 TDI - Wymiana silnika na inny

27 Sty 2015 13:06 1749 6
  • Poziom 8  
    Witam, zastanawiam się nad wymianą silnika w mojej Audi A3 1,9 TDI ,110 PS.Chciałem zasięgnąc informacji czy musze szukać takiego samego silnika o tej samej mocy czy, mogę załozyc mocniejszy silnik .Myślałem nad remontem srarego silnika ale chyba jest to nie opłacalne.
  • Poziom 35  
    tomus19710405 napisał:
    mogę załozyc mocniejszy silnik
    Masz na myśli wymianę na silnik PD??
  • Poziom 8  
    Chodzi mi o to że mam silnik 110 PS z 2001 roku a chciałbym założyc coś nowszego i mocniejszego -130PS i czy nie będzie pózniej problemu z uruchomieniem i zamontowaniem.
  • Poziom 35  
    130 jest silnikiem PD . Przy wymianie na nią musisz uwzględnić zmianę wiązki , ECU , pompy paliwa w zbiorniku itp lista jest długa. Czy warto ??? Taniej powinna wyjść naprawa bądż wymiana takiego samego silnika i jego modyfikacja na 130 kM.
  • Poziom 8  
    Rozumie, to teraz tylko szukac silnika o tych samych parymetrach i małym przebiegu. W obecnym silniku szykuje mi się naprawa turbiny a i pewno pompa wtryskowa i wtryski też do wymiany a co za tym idzie koszty.To może poszukac silnika o małym przebiegu i założyc.
  • Moderator Samochody
    Mistrzuniu, jeśli wydaje się tobie, że kupisz kpl. silnik z małym przebiegiem, z pompą, wtryskiwaczami i turbina, to mocno się zdziwisz. Goły słupek z głowicą kosztuje od 1,5 tys. zł wzwyż.