Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows Xp - Nie ładuje strony wp.pl

27 Sty 2015 14:59 2049 24
  • Poziom 15  
    Witam.
    Od kilkunastu już dni, próbuję dociec, jaka jest przyczyna nie ładującej się poprawnie strony wp.pl . Dokładniej problem zamieszczam w zrzucie ekranu. Najdziwniejsze jest to że wszystkie inne strony chodzą, a sprawdzając wp.pl na innych przeglądarkach, problem był ten sam. Sprawdzałem za każdym razem czy z problem walczę tylko ja czy większość odbiorców. No cóż, serwery wp.pl są w porządku.
    Podkreślam że zdarza się raz na 100 prób, wejść na portal wp.pl.

Ma ktoś może jakiś pomysł w czym może tkwić problem ? Ja nie mam już zielonego pojęcia. Próbowałem wszystkiego. Bez rezultatu.

• PCBway
  • Poziom 20  
    Też zauważyłem problemy z wp.pl.
    Okresowo strona ładuje się bardzo powoli, trzeba czekać czasem do 30 sekund, żeby się wyświetliła.
    Aktualnie dzieła dobrze.
    (W-wa, UPC, FP250)
  • Poziom 15  
    Gdyby był zmieniany dostawca internetu, router, ... można by domniemać że jest problem z MTU ale na podstawie tych danych można sobie szklaną kulę pogłaskać.
  • Poziom 15  
    Jakich danych kolego powyżej potrzebujesz ?

Dodano po 4 [minuty]:

Dostawca internetu ten sam ( Szybki-Net Bełchatów ) Router ten sam. Żadnej ingerencji w ustawienia sieciowe. Co prawda był formatowany C: ale po operacji, strona ładowała się normalnie przez ponad 2 tygodnie. Problem zaczął występować nagle, bez ostrzeżenia czy jakiegokolwiek monitu o błędzie.
  • PCBway
  • Poziom 21  
    "można sobie szklaną kulę pogłaskać"
    :D ciekawie powiedziane :D:D

napisał

od kogo internet ISP, model routera, sprawdzane na innym sprzęcie? łączysz się przez IPV4 czy 6
  • Poziom 15  
    Skoro nie było zmian w sieci i sprzęcie , sprawdził bym jeszcze ustawienia routera, czy jakimś cudem natury DNS "sam się nie zmienił".
  • Poziom 15  
    Panowie, ale podkreśliłem że wszystkie ale to wszystkie inne strony chodzą. Dziennie otwieram ich setki. DNS by się zmienił ?
  • Poziom 15  
    Router : Asus RT-N10E Wireless-N150 Router
  • Poziom 20  
    20znaków napisał:
    Skoro nie było zmian w sieci i sprzęcie , sprawdził bym jeszcze ustawienia routera, czy jakimś cudem natury DNS "sam się nie zmienił".

Opisane zjawisko występuje przy różnych DNS'ach, także to chyba sprawa niewydolnych łącz do serwerów WP na skutek jakiejś awarii....
  • Poziom 15  
    Myślicie że wina leży po stronie routera ??

Dodano po 2 [minuty]:

Opcji podanej przez kolegę Kasta2 raczej się nie spodziewam. Cytuję " Na koniec podkreślmy, że dziurę mogą wykorzystać tylko osoby, które znajdują się w sieci lokalnej, a nie w internecie"
  • Poziom 15  
    Wystarczyło w komputerze wpisać DNS 8.8.8.8 i się przekonać.
    Wtedy ustawienia routera nie mają znaczenia jeśli chodzi o DNS.
  • Poziom 15  
    Zmiana DNS nic nie pomogła. Dodaję wynik z tracert.

• Poziom 15  
    Jeden z użytkowników forum, zaproponował sprawdzenie problemu pod kątem antywirusa. Wpisując podane przez niego polecenie ipconfig /flushdns nic nie mogę zrobić bo wyskakujące okno cmd.exe od razu mi się zamyka. Doradźcie, co można zrobić, co jeszcze sprawdzić bo problem tkwi nadal.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Przeskanuj komputer AdwCleanerem. Jak coś wykryje to usuń i daj znać.
  • Poziom 15  
    Nie mam żadnych toolbarów ani uciążliwych reklam żebym to musiał instalować, no ale spróbuję. Chociaż myślę że to nic nie da bo podobnym programem już jechałem temat.

Dodano po 21 [minuty]:

Ciekawe, bo problem zginął ;) ! To teraz pytanie w czym to siedziało bo w logu nic nie widzę podejrzanego. Koledze xE5150 dziękuję za tak banalnie prostą pomoc... Heh ;) Windows Xp - Nie ładuje strony wp.pl
  • Poziom 14  
    Rozumiem, że najpierw uruchamiałeś cmd a później wpisywałeś polecenie ipconfig /flushdns ?
    W innym wypadku okno samo się zamknie.
  • Poziom 15  
    Tak. Najpierw cmd i dopiero polecenie. Ale problem już rozwiązany. Zastanawiam się co siedziało i gdzie. Nie mam pojęcia skąd tu jakieś pliki " fish " się znalazły...
  • Poziom 25  
    Ciesze się, że już działa. Zrób teraz logi z programu FRST i zamieść je w nowym temacie w dziale: Pogotowie Antywirusowe. Tam specjaliści sprawdzą czy infekcja została usunięta całkowicie.
    Zanim zrobisz logi z programu FRST, możesz przeskanować komputer jeszcze programem MBAM. Pełny skan.

Pozdrawiam.

P.S. W logu z AdwCleanera widać, że usunięte zostały podejrzane usługi.
  • Poziom 15  
    Wszystko ładnie pięknie by było, gdyby nie fakt iż po skanowaniu programem FRST, komputer tak mi się zamielił jakby odjął od niego połowę ramu i połowę możliwości procka. No grafika również tak jakby padła że nawet proste tytuły siadają do 5 fps...
  • Poziom 25  
    Udało się zrobić logi, zamieściłeś nowy temat w pogotowiu.

Użyłeś tylko opcji skanowania, czy próbowałeś coś jeszcze robić?

Pozdrawiam.
  • Poziom 15  
    Logi się udało zrobić, ale nie umieszczałem nic na pogotowiu dlatego iż w logach jest sporo prywatnych rzeczy których nie chciałbym udostępniać ;)
    Nic więcej nie robiłem oprócz skanowania.
  • Poziom 25  
    Cześć :)

Wiele osób udostępnia logi, ale jeśli nie masz ochoty to pozostaje przeinstalowanie systemu (wraz z formatowaniem partycji systemowej). Trzeba się pozbyć tego syfu, który zainfekował Twój system. Możesz jeszcze spróbować użyć programu MBAM i zrobić skan niestandardowy na wszystkich dyskach.

Pozdrawiam!
  • Poziom 15  
    Póki co chodzi dobrze i problemów żadnych nie widzę. Używam kilku programów sprawdzonych, które w pewien sposób pilnują systemu i rejestru ;) Jeżeli znów się coś pojawi. to wtedy wstawię loga ;)