Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik 3 fazowy z CD romu

bartek.scheffler 27 Sty 2015 16:26 423 3
  • #1 27 Sty 2015 16:26
    bartek.scheffler
    Poziom 4  

Witam :-) Musze zrelizowac projekt na fizyke, z elektronika nie milem.nigdy nic wspolnego. Wybor padl na wycigniecie silnika z Cd, przewiniecie go, wklejenie magnesow neodymowych. Mysle ze z wykonaniem silnika sobie dam rade. Mam problem z dobraniem regulatora - moze byc 100 % chinszczyzna w tym.wypadku zalezy mi na tym zeby cena byla.jak najnizsza, i jezeli moglby mi ktos wytlumaczyc jak to cale ustrojstwo zasilic to byloby super :-) Z gory dzieki za.pomoc

0 3
  • Sklep HeluKabel
  • Sklep HeluKabel
  • #3 27 Sty 2015 17:13
    jarek_lnx
    Poziom 43  

Projekt na fizykę? - czyli demonstracyjny, to po co temu duża moc, magnesy neodymowe i sterownik BLDC? kiedyś ludzie robili takie silniki jako komutatorowe z blachy i drutu nawojowego.

0
  • #4 27 Sty 2015 21:58
    bartek.scheffler
    Poziom 4  

Pomysł może faktycznie trochę śmieszny ale ktoś już podał temat to trzeba się go trzymać... Może macie jakiś inny ciekawy pomysł na wykonanie innego silnika elektrycznego ?
    Szczerze mówiąc to nie za bardzo chcę się bawić w samodzielne wykonanie sterownika... może ktoś podrzuciłby link do jakiegoś taniego falownika który by z tym cudem współpracował ?

0