Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router Grande Lux 50 Wysokie spalanie

27 Sty 2015 17:25 2439 13
  • Poziom 11  
    Witam, posiadam Router grande 50 4t, chińczyk pod marką rometa, mam z nim problem bo zrobiłem dopiero 40 kilometrów i spalił mi aż 3 litry benzyny czy to normalne, że tyle pali 4-suw? Skuter jest na dotarciu, ale ma bardzo słabe przyspieszenie od 20 km/h w górę, czy po dotarciu silnika problem rozwiąże się sam?
  • Poziom 35  
    Jeśli jest to nowy skuter, to w ramach gwarancji należy wykonać sprawdzenie luzów zaworowych, ustawienia zapłonu oraz ewentualnej regulacji gaźnika. Skutery 4T są raczej oszczędne i taką ilość paliwa spalają na 100-tkę, a nie na 40 km. Myślę, że tankujesz świeże i właściwe paliwo, a nie jakieś "wynalazki". Może jeździłeś bez oleju i zatarłeś silnik. Sprawdź stan oleju i kompresję silnika.
  • Poziom 11  
    Skuter kupiłem wczoraj, ze świeżo dolanym olejem mineralnym, właściciel sklepu powiedział, że mam przejechać około 300 km po czym przyjechać na przegląd aby dokonać regulacji, wymiany oleju i ogólnego sprawdzenia sprzętu, tylko że te 300 km to ja na benzynę ze 2 stówki stracę.
    Tankuję czystą 95-ke na axanie
    Co do zatarcia to nie sądze bo olej jest, a starałem się nie przekraczać prędkości 30km/h i 70% max obrotów, kontrolowałem też temperaturę silnika.

Dodano po 5 [minuty]:

Czy możliwe, że nie wyregulowany gaźnik może aż tak zwiększyć spalanie? Co z przyśpieszeniem od 20-30?
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Obejrzyj go dokładnie pod kątem przecieków. Przy montażu mogli coś niedokładnie poklecić. Nie zalatuje od niego benzyną?
  • Poziom 11  
    Nie, nic nie czuć. Problem też ze wskaźnikiem bo wczoraj zalałem 4 litry do baku (max 5L) a na wskaźniku było prawie pół, tak powinno być?

Dodano po 1 [minuty]:

Teraz na wskaźniku wyświetla że prawie nie ma paliwa a w baku sprawdzałem i coś tam jeszcze jest ale nie potrafię określić ile, jeszcze chlupie ;)
  • Poziom 36  
    Zatankuj do pełna. Jak będzie pokazywał bzdety to jedziesz z tym do sprzedawcy.
  • Poziom 11  
    No będę musiał, trochę jestem zawiedziony, nówka skuter i od razu nie działający wskaźnik paliwa. Myślałem, że romet trzyma jakiś poziom, ciekawe czy na gwarancji mi to wymienią bez żadnych dodatkowych opłat.
  • Poziom 36  
    Osobiście po zakupie sprawdziłbym stopień dokręcenia najważniejszych elementów -silnik, koła, hamulce. Błędne wskazania prędkościomierzy, obrotomierzy też często się zdarzają.
  • Poziom 11  
    A co do wolnego przyśpieszenia od 20 do 30 jakieś pomysły? Dodam, że od 0-20 jest ok, jak to w 4-suwie, od 30 w górę raz go rozpędziłem dla sprawdzenia i do 50 ładnie przyśpieszył. Od 20 do 30 przyśpiesza jakieś 20-30 sekund normal?
  • Poziom 29  
    Chłopaku, docieranie, a potem pomiary przyśpieszenia, pojeździj te 300-500km i dopiero kombinuj. Kupiłeś nowy, stosuj się do zaleceń producenta. A to że ten chińczyk ma napis Romet, cóż to nadal tani chińczyk...
  • Moderator Samochody
    Wskaźnik paliwa w motocyklu czy skuterze jest bardzo orientacyjny. Jak chcesz wiedzieć ile pali to tankujesz do pełna, jeździsz i dolewasz do pełna (zresztą w samochodzie też jest to jedyna miarodajna metoda). Skuter 4T przy tej samej pojemności jest słabszy od 2T, ale palić powinien mniej. 125ccm 4T pali jakieś 3l/100km (ale nie z przekładnią CVT).
  • Poziom 11  
    No nie taki tani, problem w tym, że zanim te 300-500km zrobię to już portfelik z kaski oczyszczę bo 3L benzyny/około 40km to "delikatnie" za dużo, przypominam, że to 4-suw, w katalogu spalanie ma 2.3l/100km. Przyśpieszenie jest sprawą drugorzędną, wiem że to nie 2-suw.

Dodano po 3 [minuty]:

tzok, wiem że wskaźnik nie określa tego dokładnie ale jeśli bak jest pełny a na wskaźniku pół to coś jest nie tak ;)
  • Poziom 36  
    Wypal chociaż kilka zbiorników. Na razie jest na dotarciu i wszelkie roztrząsanie na temat spalania czy przyśpieszania są przedwczesne. Niesamowitych osiągów się nie spodziewaj. To jest jedynie 50ccm, do tego czterosuw. Niemniej po dotarciu w tych 2-2,5l/100km powinien się mieścić.
  • Poziom 11  
    Pożyjemy, zobaczymy. Jutro zatankuję do pełna, sprawdzę ten wskaźnik jak nie działa to odwiedzę serwis i przy okazji spytam o resztę.
    Wielkie dzięki za pomoc
    Pozdrawiam