Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 206 automat 1,4 - KME Nevo - zawieszają się czasy wtrysków

27 Sty 2015 17:32 1713 5
 • Poziom 2  
  Problem dotyczy Peugeota 1,4 automat rok 1999. Silnik i skrzynia na benzynie pracują bez zarzutu. Diagnostyka kompuerowa nie wykazują żadnych błędów. Głowica po kompleksowej regeneracji z dotartymi zaworami. Cisnienie sprężania wzorowe.
  Problem zaczyna się po rozgzrzaniu jednostki do normalnej temperatury 85-90. Podczas hamowania silnikiem załącza się cut-off i co ciekawe czasem wszystkie wtrykiwacze są zamknięte, czasem 2, czasem 3. W momencie wyjścia z cut-off przy którym były otwarte 2 lub 3 wtryski następuje strzał do wydechu (normalne). Tylko dlaczego NEVO nie zamyka wszyskich wtrysków??
  Instalacja z przebiegiem 40k, wtryski REG, parownik Alaska. Wszystko czyste. parownik zregenerowany -jest ok.
  Może spotkał się ktoś z podobnym problemem?
 • Poziom 11  
  Jeśli była robiona głowica to wszystko było odłączane i odpinane, jakoś trzeba było się dobrać. Przy składaniu wszystko zostało podłączone poprawnie?
 • Poziom 2  
  Tak wszystko złożone poprawnie, brak lewego powietrza, dziur w wydechu, świece nowe, cewka również. Czasy ladowania cewki 2,1ms. Niejeden gazownik rozłożył już ręce. Dlatego przypuszczenia padają na sterownik Nevo. Podobno lubią się one wieszać.
 • Poziom 11  
  jeśli jesteś pewny co do elektroniki że jest dobrze połączona i jam nie ma problemu to spróbuj podmienić sterownik. też bym tutaj teraz upatrywał problemu.
 • Poziom 43  
  Jakie sa wtedy czasy wtrysków widziane przez sterownik?
 • Poziom 2  
  Czasy widziane przez sterownik są zatrzymane na poziomie około 4,5 ms. Są to czasy zatrzymane przez okres około 5s (stop klatka). Zatrzymują się parami na 1,4 lub 2,3 cylindrze, rzadziej na trzech. Jeśli podczas cut-off wystąpi całkowite zatrzymanie wszystkich wtrysków 00ms to wyjście z tego stanu jest bezproblemowe. załączam mapkę z zaznaczonym miejscem zatrzymania wtrysków. Peugeot 206 automat 1,4 - KME Nevo - zawieszają się czasy wtrysków