Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przestał mi działać mikrofon w słuchawkach.

27 Sty 2015 18:07 1176 14
  • Poziom 8  
    Witam!
    Nie wierzyłem że sprawi mi to taki problem ale jednak.Otóż mam przestał działać mi mikrofon w słuchawkach. wiem że są sprawne ponieważ sprawdzałem je na laptopie i wszystko działa jak należy.Na początku próbowałem naprawić problem sam jednak nie umiałem więc czytałem różne fora na temat tego problemu ale nic z tym nie mogę zrobić. przypomnę że miałem taki problem miesiąc temu, ale jakoś sobie poradziłem. Proszę o pomoc lub o jakąś wskazówkę, może coś przeoczyłem.
    Moja karta dźwiękowa to REALTEK HIGH DEFINITION AUDIO
    System: xp
  • Poziom 17  
    Realtek HD to raczej wbudowana karta, z tego co się orientuję po podłączeniu nowego urządzenia sterowniki realteka próbują same dobrać sobie podłączone urządzenie, może błędnie to robią ?
    Sprawdź menagera (taki czerwony głośniczek przy zegarze systemowym) jakie tam masz ustawienia.
  • Poziom 30  
    AndKoc napisał:
    po podłączeniu nowego urządzenia sterowniki realteka próbują same dobrać sobie podłączone urządzenie,

Ale wymyśliłeś... Karta dźwiękowa ma swoje sterowniki, które instalują się wraz z systemem, lub ewentualnie instaluje je użytkownik. Ale... podłączenie mikrofonu w odpowiednie gniazdo, nie oznacza, że karta sobie doinstaluje urządzenie " mikrofon " gdyż fizycznie komputer nie ma możliwości sprawdzić co zostało podłączone do wtyczki 3,5mm, bo jest to tylko dźwięk. Dlatego właśnie, każde gniazdo ma już przez producenta przypisane jego przeznaczenie odpowiednim kolorem. To tak w celu wyjaśnienia dla kolegi wyżej, bo śmiechłem jak przeczytałem to co napisał ;)

Wracając do problemu. Zapodaj nam screen z panelu sterowania dźwiękiem Realtek'a. Pokaż również screen z menedżera urządzeń.
  • Poziom 43  
    Podaj model słuchawek, wklej screeny z obydwu mikserów (systemowych tzw."regulacja głośności") w Akcesoria->Rozrywka.
    baranyk napisał:
    xp

Cieszy mnie to, również właśnie na nim siedzę.
    Czasami oprogramowanie "dobiera się" do mikrofonu i go wycisza np. skype.

Dodano po 6 [minuty]:

AndKoc napisał:
    Sprawdź menagera (taki czerwony głośniczek przy zegarze systemowym) jakie tam masz ustawienia.

Tam jest też mikser realteka, który może się "kłócić" z systemowym.
    Sprawdź obydwa, wklej screeny.
    Aseri15 napisał:
    Ale... podłączenie mikrofonu w odpowiednie gniazdo, nie oznacza, że karta sobie doinstaluje urządzenie " mikrofon " gdyż fizycznie komputer nie ma możliwości sprawdzić co zostało podłączone

Kolejny możliwy problem to zabugowane stery realteka. To o czym napisałeś to funkcja "jack detection" obsługiwana pod XP przez m.in. alcmtr.exe. Funkcja musi być aktywna.
    Możliwe też uszkodzenie układu audio na płycie gł.
  • Poziom 17  
    @Aseri nie chodziło mi o to że cokolwiek jest odinstalowywane źle mnie zrozumiałeś, tylko o funkcję sterownika/chipu o którym pisze @safbot, miałem na myśli że może @baranyk błędnie wybrał podłączone urządzenie lub system sam je błędnie dobrał (np. poprzednio były tam podłączone słuchawki).
    Mimo wszystko czekamy na screeny.
  • Poziom 30  
    AndKoc napisał:
    @Aseri nie chodziło mi o to że cokolwiek jest odinstalowywane źle mnie zrozumiałeś, tylko o funkcję sterownika/chipu o którym pisze @safbot, miałem na myśli że może @baranyk błędnie wybrał podłączone urządzenie lub system sam je błędnie dobrał (np. poprzednio były tam podłączone słuchawki).

Czyli rozumiem, że chodzi Ci o możliwość zrobienia z pozostałych gniazd, wyjść audio, a nie tak jak w przypadku mikrofonu - wejścia. Oczywiście teraz zrozumiałem o co chodzi, a mianowicie jest to ustawienie 5.1 zamiast 2.0/2.1.

Wcześniej tak to napisałeś, że zrozumiałem tak jak zrozumiałem.

Być może, że właśnie w panelu sterowania dźwiękiem Realtek jest ustawione 5.1 ( czyli w tym momencie gniazdo mikrofonu zamienione jest w wyjście audio ) zamiast 2.0/2.1
    Z tą opcją się zgodzę.

Dodatkowo kolega już dopisał drugą możliwą przyczynę:

safbot1st napisał:
    Kolejny możliwy problem to zabugowane stery realteka. To o czym napisałeś to funkcja "jack detection" obsługiwana pod XP przez m.in. alcmtr.exe. Funkcja musi być aktywna.

Uszkodzenie układu raczej należy do rzadkości przypadków, tymbardziej, że z pierwszego postu rozumiem, iż nie działa TYLKO mikrofon.
  • Poziom 8  
    Cześć!
    Nie wiem jakim cudem ale nazajutrz mikrofon mi zadziałał nie mam pojęcia jak ale od tych wszystkich ustawień które zmieniałem musiałem coś zepsuć bo w słuchawkach mi strasznie piszczy a w dodatku przez mikrofon jak mówię słychać mnie bardzo cicho proszę o pomoc!
  • Poziom 30  
    Masz ustawienia od tego. Nadal nie ma screenów z panelu zarządzania dźwiękiem Realtek, jak i z panelu sterowania. Tak czy siak masz wszystko opisane, który suwak jest od czego, wystarczy znaleźć mikrofon i dać na 100%, dodatkowo wyłącz pętlę, bo jest niepotrzebna, a właśnie dlatego piszczy.
  • Poziom 43  
    Czyli brakuje screenów z Realtek HD Audio Input - Głośność i w tym szmaragdowym narzędziu realteka też masz zakładkę "Mixer" - wiedziałeś?
    Poza tym dlaczego nie napisałeś, że mikrofon podłączasz do front panelu? :P
    Ja zostałem na etapie pytania o model słuchawek. ;D
    Podłącz mikrofon z tyłu i całe słuchawki X i napisz, czy sygnał z mikrofonu znika.
    Front Panele mają lipne okablowanie itd. i bugi tu:

Ze Twojego screena wynika, że mikrofon Ci działa. :D
  • Poziom 8  
    Z tyłu jak podłączyłem mikrofon i słuchawki to działają a mikrofon nie piszczy ale prawie w ogóle mnie nie słychać.Słuchawki to SIBERIA V2
  • Poziom 43  
    baranyk napisał:
    prawie w ogóle mnie nie słychać

Napisz co dokładnie robisz.
    Zdaje się nie za bardzo się orientujesz co się dzieje u Ciebie z dźwiękiem w systemie.
    Prosiłem o screeny z 3ma mikserami:
    - input/output systemowy
    -input/output w narzędziu realteka
    ...ciągle widzę tylko output systemowy.
    ...nagle zrobiły się 2 mikrofony... nieważne.
    Skoro teraz jesteś za cicho (gdzieśtam?...na skype?) to znajdź w końcu mikser nagrywania lub włącz mic boost.
  • Poziom 8  
    - input/output systemowy
    -input/output w narzędziu realteka
    Wciąż piszczy i trochę trzeszczy mi w słuchawkach jak podłącze na przedni panel a właśnie tam chce mieć to podłączone z tyłu mam głośniki podpięte więc nie ma miejsca.Słuchawki piszczą nawet jak mikrofon odepnę. Przestał mi działać mikrofon w słuchawkach.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Na tej mikro fotce widać, że w panelu (chyba) Głośność Główna (albo niedowidzę albo rozdzielczość za niska :P ) masz zaznaczone WYCISZ przy opcjach Front Mic i Głośność Mikrofonu. To tak na stałe czy tylko pozoracja do fotki ?
    W mikserze Realtec nie masz aktywnego suwaka przy mikrofonie, system go nie widzi czy jest nie podłączony Mic ?
    Pokaż jeszcze zawartość zakładki Microphone z Realtec-a.
  • Poziom 8  
    Dzięki za wskazówki - już wszystko ok.