Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Krups EA8250 nie uruchamia się

27 Sty 2015 23:16 1878 8
  • Poziom 7  
    Witam
    Mam problem z ekspresem Krups EA8250. Otóż po włączeniu zasilania (klawiszem na froncie urządzenia), ekspres włącza tylko podświetlenie wyświetlacza. Nie wyświetla żadnych komunikatów, ani menu. Nie słychać także przekaźnika. Ponowne naciśnięcie klawisza "Power" wyłącza ekspres. Oczywiście kolejne naciśnięcie włącza tylko podświetlenie wyświetlacza.
    Czy ktoś z Was miał podobny problem z tym ekspresem lub modelem zbliżonym, np. EA8050? Od czego zacząć poszukiwania? Czy w tym ekspresie znajduje się tylko jedna płyta z elektroniką (umieszczona z boku)?
    Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc lub podpowiedź.
    Pozdrawiam.
    Robert
  • Relpol przekaźniki

• Specjalista AGD
    Znajdują się dwie płytki elektroniczne.. Przy wyświetlaczu również jest płytka i osobiście raczej obstawiał bym by wymienić kompletny panel sterowania.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 7  
    Dziękuję za odpowiedź.
    Mam rozumieć, że sugeruje Pan wymianę płytki z wyświetlaczem (lub przy wyświetlaczu)?
    Wie Pan jak sie dostać do tej płyty przy wyświetlaczu? Pytam ponieważ wydaje mi się, że odkręciłem już wszystkie śruby i potrafię odchylić front ekspresu od spodu i od góry, ale wciąż coś trzyma w środkowej części wysokości tego frontu.
    Pozdrawiam.
    Robert

Dodano po 2 [minuty]:

No i gdzie taką płytę kupić? W wynikach wyszukiwania googla niczego konkretnego nie ma:(
  • Pomocny post

Specjalista AGD
    Trzymają dwie śrubki od góry i dwie śrubki od dołu - Zapewne je już odkręciłeś..
    Dodatkowo panel przedni trzyma się na dwóch zatrzaskach..
    Musisz zdjąć górną obudowę i patrząc z góry dostrzerzesz na przodzie dwa zatrzaski trzymające panel.. Są one mniejwięcej pośrodku wysokości i trzeba w nie wsunąć płaski śrubokręt i wówczas puszczą..
    Ew jakbyś miał problemy to zrób zdjęcie z góry ekspresu po zdjęciu górnej obudowy a pokaże w którym miejscu one są..

Sugeruje, że wymiany wymaga płytka elektroniczna ta przy wyświetlaczu wraz z wyświetlaczem.. Piszę tak z doświadczenia, aczkolwiek - Jest to loteria.. 80% płytka z wyświetlaczem..
    Ew. gdyby udało się dostać jakiś ekspres na części to sugerował bym wziąść obydwie płytki..
    Bo co więcej, pomimo jednego modelu występują różne wersje tych ekspresów i niekiedy elektroniki nie współpracują ze sobą..

Podaj mi kompletny model swojego ekspresu , na tabliczce znamionowej zaczyna się od "REF." a kończy literką "R"
  • Poziom 7  
    Model omawianego ekspresu to:
    EA8250PE/700-1210-R
    Coś to Panu mówi?
    Dziękuję za sugestię odnośnie zatrzasków - udało się zdjąć front ekspresu i dostać do drugiej płyty.
    Pozdrawiam.
    Robert

Dodano po 59 [minuty]:

Po wymontowaniu płytki z boku ekspresu okazuje się, że rezystory wlutowane obok siebie, R1 oraz R39 (oba duże, zielone, najpewniej 1W, zlokalizowane przy przekaźniku) praktycznie stanowią przerwę w obwodzie. Ktoś jest w stanie powiedzieć jaką powinny mieć wartość? Z tego co udało się odczytać z pasków po wylutowaniu (niestety rezystory są mocno przegrzane, więc paski straciły barwę), to wydaje się, że każdy z nich ma powinien mieć 1kOhm. Oba rezystory są połączone równolegle. Z jednej strony podłączone są do zacisku N zasilania, a z drugiej do diody prostowniczej.
    A może ktoś dysponuje schematem elektrycznym płytek w tym ekspresie?
    Pozdrawiam.
    Robert
  • Pomocny post

Specjalista AGD
    Po dokładnym modelu mogę Ci podpowiedzieć numer katalogowy płytki bocznej MS-5945330 i panelu sterowania MS-5883836

Numer katalogowy proszę wrzucić do wyszukiwarki, bo już widzę, że można ją kupić ;)

Tyle mogę pomóc, ale na pewno ułatwi to znalezienie odpowiedniej elektroniki..
    Niestety z tego co widzę u producenta elektronika jest na chwilę obecną niedostępna.

Co do schematu, niestety jest on pilnie strzeżony i nawet ja nie mam możliwości jego zdobycia.
  • Poziom 7  
    Wielkie dzięki:).
    Widzę, że nie da się w Polsce kupić płyty zamontowanej przy wyświetlaczu. Myślę, że najlepiej byłoby wymienić obie...
    Czy kupiwszy uszkodzony ekspres ze sprawną elektroniką (np. cieknący) powinienem zwrócić uwagę na to by był to dokładnie taki sam model jak mój?
    Pozdrawiam.
    Robert

• Specjalista AGD
    bertomak napisał:

Czy kupiwszy uszkodzony ekspres ze sprawną elektroniką (np. cieknący) powinienem zwrócić uwagę na to by był to dokładnie taki sam model jak mój?
    Robert

Nie, nie musisz.. Komplet można zmieniać, lecz osobiście radził bym szukać po modelu EA8250 (reszta już dowolna), bo niektóre pomimo podobnego wyglądu, mają inne rozwiązania, jak potencjometr przy siłowniku czy więcej mikrowłączników i może być problem z podłączeniem..
    Ale jeżeli uda Ci się znaleść EA8250 to smiało bierz..
  • Poziom 7  
    Konieczna była wymiana płyty z wyświetlaczem.
    Ekspres jest już naprawiony:).
    Dziękuję wszystkim za pomoc.