Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chłodziarka barek Klarstein 24ltr.

Jsebe 28 Sty 2015 03:14 1413 2
 • #1 28 Sty 2015 03:14
  Jsebe
  Poziom 7  

  Witam wszystkich zainteresowanych tematem, potrzebuje pomocy w zdiagnozowaniu usterki mini chlodziarki Chińskiej produkcji marki Klarstein.
  Otóż nie działa układ chłodzenia, który nie dokońca jest mi znany. Po włączeniu do sieci płytka z elektroniką wydaje brzęczenie o wysokiej częstotliwosci. Podswietlenie w lodówce się świeci. Niestety w internecie nie znalazłem żadnych informacji czy rysunków ideowych elektroniki do tego 'ustrojstwa'.
  W lodowce zastosowano ogniwo peltiera, ale nie wiem jakiej jest ono wielkosci, również nie znam parametrów tegoż ogniwa, z tyłu lodówki znajduje się płytka sterująca coś w rodzaju modułu sterującego oraz radiator/kratownica - odprowadzająca ciepło. Na płytce nie widać żadnych uszkodzeń, czy przepaleń, bezpiecznik cylindryczny 25A jest ok.
  Na początku podejrzewałem czujnik ntc i zamontowałem czujnik ntc o rezystancji 47k. Ale to niewiele pomogło lodówka dalej nie chłodzi. Dodam, iż nie wiem czy w instalacji znajduję się czynnik chłodzący?
  W załączniku umieszczam zdjęcia sprzętu. Być może trafo któreś szwankuje - zmierzyłem napięcie które wychodzi z płytki do wnętrza lodówki i wynosi 10,5V. Natężenie wynosi około 8,4 ampera w trakcie pracy urządzenia.
  Dziękuje z góry za wszelką pomoc.

  Poprawiono pisownię/ spacje/ proszę o tym pamiętać!
  [_P_]

  1 2
 • #2 28 Sty 2015 14:02
  jack63
  Poziom 41  

  Lodówka z ogniwem peltiera i heat-pipe. Ta płyta z elektroniką to zasilacz z prostackim termostatem i najprawdopodobniej padła lewa strona czyli zasilacz.
  Powinien być wentylator wewnętrzny i zewnętrzny.
  Możesz spróbować zasilić ogniwo i wentylatory z zasilacza komputerowego linia 12V i patrzeć co się dzieje.
  Jak się okaże ze próba wyszła pomyślnie to trzeba naprawić zasilacz impulsowy.
  Daj elektronikowi lub załóż temat w dziale zasilaczy komputerowych.
  PS Wstawianie na pałę termistora 47k bez rozeznania jaki tam ma być nie jest dobrym pomysłem, choć w tym wypadku o niczym nie stanowi.
  Jak podejrzewam te lodóweczki to tania chińszczyzna. Miałem z podobną do czynienia. Nawet układ wtyczek się zgadza.
  Lodówka kosztuje grosze (ok 300 zł) więc jak padł peltier to złom.

  0
 • #3 13 Lut 2015 19:16
  Jsebe
  Poziom 7  

  Witam po niedługiej przerwie.Dzięki za zainteresowanie tematem jack63.A więc postanowiłem lodóweczkę rozkręcić i dostać się do ogniwa ,które po wymontowaniu i sprawdzeniu okazalo się niesprawne.Ogniwo Peltiera o oznaczeniach TEC1-12706 zakupiłem na Allegro za 13,50 zł.
  Przy okazji Lodówka przeszła mały tunning - wypolerowałem wszystkie powierzchnie elementów które przylegają do ogniwa i zastosowalem srebrna termopaste (wczesniej był jakis badziewny silikon.Wnętrze lodówki schłądza sie do 6 °C.Dorzucam pare fotek z mojej pracy i temat zamykam.PS. po wymianie peltiera zasilacz nie piszczy,nie słychać żadnych dźwięków. Chłodziarka barek Klarstein 24ltr. Chłodziarka barek Klarstein 24ltr. Chłodziarka barek Klarstein 24ltr. Chłodziarka barek Klarstein 24ltr. Chłodziarka barek Klarstein 24ltr. Chłodziarka barek Klarstein 24ltr. Chłodziarka barek Klarstein 24ltr. Chłodziarka barek Klarstein 24ltr. Chłodziarka barek Klarstein 24ltr.

  0