Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Montaż taśmy LED czym przykleić

Kovallion 28 Sty 2015 09:37 33627 14
  • Montaż taśmy LED czym przykleić

Poziom 5  

Witam. Mam taki problemik. Przykleiłem taśmę LED do płyty GK oczywiście wyczyszczonej i pomalowanej ale odkleja się małpa. Czym można bezpiecznie i szybko przykleić żeby nie przytrzymywać niczym do wyschnięcia oraz żeby nie weszło w reakcję i nie przetopiło spodu taśmy. Ma ktoś może jakieś pomysły?!

6 14
    Poziom 10  

Witam.
    Zależy gdzie to chcesz zamocować. Ja osobiście bym nie kleił tylko takerem spiął tak a by taśma była w środku to nic jej się nie stanie.

3
    Poziom 5  

spiąć? ale czym? zszywkami?
    mam zrobioną półkę z GK i jest rant (coś podobnego jak się montuje na suficie) ok 2cm. I na to przyklejoną mam taśmę LED, która się odkleja ponieważ klej który na niej jest się wytarł, częściowo z mojej winy. Próbuję jakoś to naprawić i nie mam pomysłu jak. Myślałem nad kropelką bądź super glue bo chwilke przytrzymać i się klei ale nie wiem czy to wypali.

2
    Poziom 15  

Kup taśmę klejącą dwustronną i podklej na nowo.

3
    Poziom 15  

A ja zaproponuje dobry klej na ciepło z pistoletu.
    Wg mnie będzie to najlepszy i najmocniejszy sposób na zamocowanie taśmy.

Mam u siebie tak zrobione, taśme Led oraz z kilka kabli poprzyklejane do G-K, i jeszcze nic mi nie odpadło.

3
    Poziom 5  

klejem na ciepło tak? ale czy to nie stopi tej taśmy? kupiłem w silikonie klej montażowy jest mocny i dobrze trzyma ale niestety jest to tak newralgiczne miejsce że nie mam czym podeprzeć aby zdołał wyschnąć... hm.
    co do taśmy dwustronnej to może i by to wypaliło ale strasznie dużo zabawy :/

6
    Poziom 15  

Nic z nia sie nie stanie od kleju na cieplo. Przecież napisałem wcześniej że sam tak robiłem. Nic jej nie będzie. A zarazem będziesz mial od razu zamontowane bez zadnego podpierania i dlugiego trzymania.

2
    Poziom 1  

nie polecam kleju na gorąco jak podklejałem do biurka to połowa taśmy mi przestała działać. Nie polecam

2
    Poziom 43  

starter1233 napisał:
    nie polecam kleju na gorąco jak podklejałem do biurka to połowa taśmy mi przestała działać.
    Widocznie taśma była złej jakości, albo dostała za duże napięcie.
    Ja też używałem kleju na gorąco i świeci do dziś (ponad dwa lata).

3
    Poziom 38  

Kovallion napisał:
    kupiłem w silikonie klej montażowy jest mocny i dobrze trzyma ale niestety jest to tak newralgiczne miejsce że nie mam czym podeprzeć aby zdołał wyschnąć

Nie musisz przytrzymywać . Rozprowadź klej , przykładaj odcinkami do półki, mocuj w poprzek kawałkami taśmy samoprzylepnej , jak klej dobrze wyschnie poodrywaj kawałki taśmy samoprzylepnej . Najlepiej ją oderwać następnego dnia . Dobrze wykonywać jest tę pracę w 2 osoby .

0
    Poziom 28  

Użyj taśmy dwustronnej 3M, są różne szerokości i kolory.

1
    Specjalista - urządzenia lampowe

Podstawa to dobre przygotowanie powierzchni - płytę GK (zwłaszcza malowaną) zagruntować, w innym przypadku czymkolwiek byś tego nie przykleił będzie się odklejać z farbą (wyjątek - kleje sekundowe cyjanoakrylowe - są wystarczająco rzadkie by wsiąknąć w farbę).

3
    Poziom 1  

klej na ciepło odpada jeśli ledy są większej mocy, po prostu podczas użytkowania się odklei

1