Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klejenie avi-ka. Jak połaczyć dwa pliki

mrrudzin 14 Maj 2005 08:24 8749 12
  • #1 14 Maj 2005 08:24
    mrrudzin
    Poziom 39  

Mam dwa pliki a.avi i b.avi.

Czy jest jakiś prosty sposób aby połaczyć je np. tak że na poczatku jest b.avi, a po nim a.avi. Tzn. wynikiem operacji będzie plik c.avi...

• #4 14 Maj 2005 11:24
    Platon
    Spec od komputerów

jezeli maja takie same rozdzielczosci to VirtualDub - i z menu plik - append Avi.

• #5 14 Maj 2005 14:27
    mrrudzin
    Poziom 39  

Film skleiłem, podłożyłem dźwięk...
    Miał te same parametry -> oba z 3D studio max, tylko przedstawiały różne scenki...

Dziękuje za pomoc
    Temat uważam za zamknięty...

• #6 14 Lip 2005 12:36
    elektronik_tk
    Poziom 26  

Platon napisał:
    jezeli maja takie same rozdzielczosci to VirtualDub - i z menu plik - append Avi.
    u mnie ta funkcja jest niedostępna. jest na siwo. co mam zrobić. może jakąś inną wersje programu ściągnąć, czy co?

• #7 29 Sie 2005 11:26
    Dydzio
    Poziom 30  

Potrzebny mi program do łączenia AVIków.
    VirtualDub wysypuje się, że niby oba pliki mają różny Sampling Rate i wypisuje dwie wartości w okolicy 19000, mimo, że oba pliki mają Sampling Rate 48000kHz!!!
    Potrzebny mi inny program!!!
    Total Commander oczywiście też odpada!!!

• #8 29 Sie 2005 19:07
    Brick_G
    Poziom 27  

filmow o roznych paramterach nie polaczyl w calosc chyba ze je zrekompresujesz, ew. mozesz pliki polaczyc w 1 duzy plik, ale nie bedzie to funkcjonowalo tak jakbys sobie tego zyczyl.

• #9 29 Sie 2005 20:35
    Dydzio
    Poziom 30  

Brick_G napisał:
    filmow o roznych paramterach nie polaczyl w calosc chyba ze je zrekompresujesz, ew. mozesz pliki polaczyc w 1 duzy plik, ale nie bedzie to funkcjonowalo tak jakbys sobie tego zyczyl.

Części są o tych samych parametrach, ale dźwięk jest w MP3 VBR i VirtualDub zbzikował!!! Jest to jeden rip podzielony na dwie części!!!
    Dodam, że próbowałem różnych wersji VD; ver. 1.3 niby przerobiła to tak jak chciałem, ale okazało się, że zamiast dźwięku z drugiej części jest cisza :( ver. 1.6 wysypuje się z tym samym komunikatem ;(
    Dołączam skriny

• #10 30 Sie 2005 01:17
    Brick_G
    Poziom 27  

Sprobuj nandubem - jesli to nie pomoze - zmiksuj tylko obraz a dzwiek polacz czym innym i nastepnie wmiksuj w gotowy obraz. Co badz - sa to 2 pliki wiec ma prawo sie rzucac program. Polecam polaczyc dzwiek czy innym albo sprobowac to zrobic NanDubem (mlodszy brat Virtaul Duba) ktory nie ma takich problemow jakie np. pojawaiaja sie z plikami z dzwiekiem AC3

poza tym zglaszany blad mowi o czestotliwosci probkowania dzwieku a nie bitrate pliku. Uzyj NanDuba i napisz co i jak - jak nie zadziala zrob jak poradzilem. Np. CoolEditem polacz te 2 pliki audio w 1 i wciagnij je do obrazu.

KONIECZNIE uzyj Direct Stream Copy (bez rekompresji)

pozdrawiam

• #11 30 Sie 2005 09:18
    tszczesn
    Specjalista-oldradio

mrrudzin napisał:

Czy jest jakiś prosty sposób aby połaczyć je np. tak że na poczatku jest b.avi, a po nim a.avi. Tzn. wynikiem operacji będzie plik c.avi...

Jak masz dostęp do jakiegoś Linuksa to polecam ffmpeg (co prawda konsolowy, ale to nawet lepiej) - połączysz, przekodujesz, zmienisz rozmiar, ilość klatek na sekundę i Bóg wie co jeszcze. Bardzo miły jest też mencoder (również konsolowy, pochodna mplayera, dwóch plików akurat nie połączysz, ale jeżeli chodzi o kodowanie mediów to IMO nie ma sobie równych, potrafi zrobić praktycznie wszystko).

• #12 30 Sie 2005 19:09
    Dydzio
    Poziom 30  

tszczesn napisał:
    mrrudzin napisał:

Jak masz dostęp do jakiegoś Linuksa to polecam ffmpeg (co prawda konsolowy, ale to nawet lepiej) - połączysz, przekodujesz, zmienisz rozmiar, ilość klatek na sekundę i Bóg wie co jeszcze. Bardzo miły jest też mencoder (również konsolowy, pochodna mplayera, dwóch plików akurat nie połączysz, ale jeżeli chodzi o kodowanie mediów to , moim zdaniem, nie ma sobie równych, potrafi zrobić praktycznie wszystko).

A jest szansa, żeby ten ffmpeg był w Knoppixie??? Nie ma może jakiejś nakładki GUI???

Cytat:
    Np. CoolEditem polacz te 2 pliki audio w 1 i wciagnij je do obrazu.

KONIECZNIE uzyj Direct Stream Copy (bez rekompresji)

A Cool Edit posiada funkcję Direct Stream Copy???

• #13 30 Sie 2005 21:33
    tszczesn
    Specjalista-oldradio

Dydzio napisał:

A jest szansa, żeby ten ffmpeg był w Knoppixie??? Nie ma może jakiejś nakładki GUI???

Nie wiem, używam zwykłego Debiana i tam jest. O GUI do ffmpega nie słyszałem, ale nie za bardzo jest potrzebne - program jest prosty w użyciu, manual bardzo dokładnie opisuje jego możliwości. Nawet sobie nie za bardzo wyobrażam jak do niego zrobić GUI - za dużo opcji do włączania.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME