Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technics SA-AX530 podłączenie głośników do trybu surround

Topesh 28 Sty 2015 11:10 1857 1
  • #1 28 Sty 2015 11:10
    Topesh
    Poziom 1  

Witam,
    Mam amplituner Technics SA-AX530, do którego dotychczas używałem dwóch głośników SB-T100 (8Ω). Były podpięte do wejść głośnikowych "Front" "L" i "R" (na amplitunerze zakres impedancji wynosi tu 4-16Ω). W trybie "Stereo", który da się ustawić na amplitunerze oba głośniki grają jak należy. Problem pojawił się, gdy zechciałem podłączyć dwa kolejne głośniki. Podłączyłem je (model SB-3670, 8Ω) do wejść w amplitunerze w polu "Surround" "L" i "R" (tu zakres impedancji wynosi 6-16Ω) i po przełączeniu gałką na tryb "Surround" dźwięk jest niewłaściwy. Z dwóch głośników podłączonych w polu "Front" dźwięk jest dobry, ale z dwóch pozostałych, podłączonych w polu "Surround" dźwięk jest jakby przytłumiony, da się słyszeć jakiś pogłos, echo, a gdy spiker mówi, jego głos jest niewyraźny, bardzo niski. Przekładałem podłączenia głośników w różne kombinacje i wszystkie są sprawne. Nie popełniłem też błędów przy podłączaniu, bo to też sprawdzałem. Proszę o radę, co z tym zrobić. Czy popełniłem jakiś inny błąd czy to wina sprzętu?
    Dzięki za pomoc!

0 1
  • #2 28 Sty 2015 11:23
    sosarek

Poziom 43  

Jest to normalne zachowanie w trybie Surround.

1