Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mercedes vito 368 - nie działa tylna wycieraczka, c.z prawe drzwi pasażera

dudzior73 28 Sty 2015 11:28 1044 0
    dudzior73
    Poziom 13  
    Witam wszystkich forumowiczów.
    Autko firmowe choć leciwe ma problem elektryczny. Mianowicie nie działa w nim tylna wycieraczka na klapie a centralny zamek drzwi pasażera "kombinowany" przez domatora. Wiązka w drzwiach jest chamsko przecięta i połączona kostkami od elektryki. Przed zamkiem jest mikrostyk owinięty izolacją (do czego ma służyć pan wie raczyć). Słowem padaczka i chce to uruchomić. Teraz pytanie jak dostać się do zamka w celu demontażu. Mam zamiar wybebeszyć z drzwi całą elektrykę by wszystko posprawdzać. Wyczytałem na naszym forum że mogą połamać się przewody w łączniku od słupka do drzwi. By dostać się do wiązki po wypleceniu z drzwi bocznych chcę dostać się do pulpitu pasażera.
    1.Pytanie jak zdemontować z półki boczny panel z nawiewem by nie narobić śladów majstrowania. Odkręciłem krzyżakiem śrubę tyle że płyta jest wewnątrz całej półki.
    2. Pytanie czy tylna wycieraczka uruchamiać się powinna po naciśnięciu spryskiwacza szyb? Bo na manetkach nie ma symboli świadczących o funkcji tylko dla niej a innych przycisków na konsoli nie ma.
    3. Jak zdemontować klamkę, wkładkę bo nie odkręciłem jeszcze blaszyska z drzwi.
    4. Światła autonomiczne (zapalają się same po uruchomieniu silnika). Jeśli przekręcę manetkę na światła mijania i popchnę do przodu na drogowe nic się nie dzieje. Jeśli nie przekręcę a uruchomię by mrugnąć komuś drogowymi pali się bezpiecznik 15A nr 12 pod kierownicą. Automatycznych świateł już nie ma po przekręceniu na manetce są.
    4a. Automatyczne światła z tyłu po lewej stronie zapala się światło stopu od hamulca po prawej stronie jest dobrze.
    Pozdrawiam