Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera (lub moduł), przesył na około 10m

28 Sty 2015 13:15 624 6
  • Poziom 17  
    Mam do zrobienia panel wyświetlający video z kamery na wyświetlaczu LCD. Do wyboru albo kamera analogowa (sygnał composite) i do tego potrzebny byłby moduł który byłby w stanie przetworzyć to na cyfrowe wartości albo jakąś kamerę cyfrową, która byłaby w stanie przesyłać dane na odległość ok. 10m. Ktoś przerabiał podobny temat? Najlepiej by się do tego nadawały kamery stosowane w przemyśle samochodowym, może ktoś ma z tej strony jakieś informacje? Szukałem info ale w zasadzie są gotowe moduły w obudowach na USB i to jest ostateczność, wolałbym coś, do czego można by się przypiąć np. za pomocą STM-a F4 lub czymś podobnym. Za wszelkie pomysły będę wdzięczny.
  • OptexOptex
  • Poziom 34  
    Jak są wymagane parametry kamery ?
    Potrzebna jest jedna sztuka czy więcej ?
  • OptexOptex
  • Poziom 17  
    Kamer ma być dwie, jeśli chodzi o parametry to nie musi to być nie wiadomo co (żadne HD itp.), to ma być prototyp prezentujący możliwości systemu a nie samych kamer, dlatego analogowe były pierwszym pomysłem, zwłaszcza że nie powinno być problemu z przesłaniem sygnału na odległość o której mówiłem. Nie wiem, jakie są stosowane w samochodach, ale podejrzewam że nie są to jakieś wielkie rozdzielczości i ilość FPS, ale czy one są podpięte na USB to bym wątpił.
  • Poziom 43  
    Najprościej to dać zwykłe analogowe kamery (CATV, PAL). A moduły co to wyświetlą są łatwo dostępne i tanie.
    Nie wiem po co są dostępne, bo wyświetlacze są cyfrowe, no ale zawsze jak szukam jakiegoś nowego wyświetlacza to znajduję moduły sterowników do nich (sterowników tzn. konwerterów PAL --> interfejs cyfrowy wyświetlacza).
    Natomiast czy to pokaże "możliwości systemu" to raczej wątpię. Bo to nie będzie Twój system lecz zupełnie inny, niezależny, i gotowy w dodatku już. Chyba że właśnie o to chodzi (pokazanie możliwości dowolnego innego systemu, nie swojego).
  • Poziom 17  
    Tylko chodzi jeszcze o to, żeby obraz z kamery w komponować w pozostałą część interfejsu (nie rysować coś na obrazie z kamery za pomocą np. overlaya). Więc dobrze by było, aby obraz z kamery dało się po prostu przesłać jako zawartość cyfrową aby można to było jeszcze dodatkowo obrobić.
  • Poziom 43  
    Prościej przesłać analogowo. A na końcu dopiero przerobić na cyfrowe. Np. układem MAX9526.
    Bo przesyłanie sygnału równoległego z kamery cyfrowej to raczej trudne będzie.
    Można na USB i jak najbardziej da się to zrobić na F4. Ale kto to będzie pisał? Nawet ja bym się tego nie podejmował. No i musiała by to być kamera na USB1.1 bo tylko takie pójdzie na 10m kablu.
    Można i po Ethernecie ale tu podobnie (dużo pisania zaawansowanego softu).
  • Moderator Mikrokontrolery Projektowanie
    directx11 napisał:
    Tylko chodzi jeszcze o to, żeby obraz z kamery w komponować w pozostałą część interfejsu (nie rysować coś na obrazie z kamery za pomocą np. overlaya). Więc dobrze by było, aby obraz z kamery dało się po prostu przesłać jako zawartość cyfrową aby można to było jeszcze dodatkowo obrobić.

Praktycznie każdy sterownik LCD-TFT umożliwia tworzenie okna w którym wyświetlany jest obraz z interfejsu RGB. Ale IMHO najprościej to kupić gotowe rozwiązania :) lub kamerę IP, a po drugiej stronie odbiornik WiFi i sterowanie LCD.