Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell E4300 - Nie mogę ustawić natywnej rozdzielczości monitora.

Muc13k 28 Sty 2015 13:17 594 4
  • #1 28 Sty 2015 13:17
    Muc13k
    Poziom 14  

Witam.
    Mam od niedawna laptopa Dell E4300. Dokładnie PP13s.
    Od razu zainstalowałem na nim win8.1 i wystąpił problem ze sterownikami do karty graficznej. Wyskakiwał błąd, że sterownik nie jest obsługiwany. Wszystko niby działało jak należy do puki nie podłączyłem zewnętrznego monitora (samsung syncmaster 2243 LNX). Nie mogłem ustawić natywnej rozdzielczości. Po wielu próbach i porażkach z różnymi sterownikami z różnych źródeł przeinstalowałem system na win7. Teraz wygląda to tak, że każdy sterownik instaluje się prawidłowo ale z tą rozdzielczością jest dalej tak samo. Mam też stację dokującą do tego lapka która ma wyjścia DVI i D-Sub. Kiedy podłączam monitor brata przez DVI to od razu wyświetla w 1680x1050. Jak podłączam swój monitor przez D-Sub to mam do wyboru albo 1600x1200 albo 1366x760. Podłączałem też w pracy monitor przez D-Sub który ma rozdzielczość 1920x1080 i wszystko było ok. Co dziwne ten monitor normalnie też działa z innymi komputerami tylko nie z moim.

W ustawieniach intela nawet jak dodam niestandardową rozdzielczość 1680x1050 60 hz 32 bit to i tak nie mogę jej wybrać w ustawieniach.

Konfiguracja lapka:
    Intel C2D P9400 @ 2.4 GHz
    6 Gb DDR3
    64GB SSD.

Ogólnie byłbym bardzo zadowolony z tego sprzętu gdyby nie problem z monitorem.
    Ma ktoś pomysł jak go rozwiązać?

• #2 28 Sty 2015 14:39
    diseasekowalski
    Poziom 35  

Podpinasz monitor na włączonym czy wyłączonym komputerze?
    Wykrywasz sprzęt?
    Instalowałeś jakiś sterownik związany z monitorem? (sprawdz Windows Update).
    Wstaw zrzuty ekranu z ustawień obrazujące problem.

• #3 28 Sty 2015 15:04
    Muc13k
    Poziom 14  

Generalnie problem rozwiązałem. Teraz mam tylko 1 pytanie. Dodając niestandardową rozdzielczość wyskakuje mi taki oto błąd. Czy jest się czym przejmować czy to tylko info żeby producent zrzucił z siebie odpowiedzialność za ewentualne przegrzanie ?

Dell E4300 - Nie mogę ustawić natywnej rozdzielczości monitora.

• #4 28 Sty 2015 15:13
    diseasekowalski
    Poziom 35  

Skoro rozwiązałeś to napisz jak.

To nie jest standardowa rozdzielczość dla tego laptopa/sterownika. Jak coś działa poza zakresem standardowych parametrów to można się spodziewać awarii szybciej niż w wzorowym przypadku.

• #5 28 Sty 2015 15:37
    Muc13k
    Poziom 14  

Wydaje mi się, że po ustawieniu niestandardowej rozdzielczości po prostu trzeba odłączyć i podłączyć monitor i dopiero wtedy można ją wybrać bo prób było naprawdę sporo i dopiero jak się poddałem to napisałem temat na forum. Kiedy poprosiliście o screeny to wtedy opcja się pokazała.

jak to 1680x1050 60Hz i 32 bit to nie standardowa rozdzielczość. Przecież pisałem, że inne monitory jak podłączałem to normalnie ją obsługiwały tylko ten jeden miał problem.

Jak pytałem wujka google o problemy z tym sterownikiem i rozdzielczością to nie było takich zapytań. O problem z monitorem już tak tylko same rozwiązania dla ATI

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME