Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LODÓWKA whirpol ARZ 947H - przy wyłączaniu się agregatu wybija bezpieczniki( ru

meriva2005 28 Sty 2015 14:03 777 4
  • #1 28 Sty 2015 14:03
    meriva2005
    Poziom 8  

Problem jak w temacie dodam jeszcze że przy wyłączaniu pokrętłem termostatu zachowuje się tak samo.Proszę o pomoc ,gdzie szukać przyczyny i jak ten problem rozwiązać. Za podpowiedzi i sugestie z góry dziękuje. :D

0 4
  • #2 30 Sty 2015 10:27
    meriva2005
    Poziom 8  

meriva2005 napisał:
    Problem jak w temacie dodam jeszcze że przy wyłączaniu pokrętłem termostatu zachowuje się tak samo.Proszę o pomoc ,gdzie szukać przyczyny i jak ten problem rozwiązać. Za podpowiedzi i sugestie z góry dziękuje. :D

U zupełnie jeszcze o informacje że lodówka po rozmrożeniu i podłączeniu do gniazdka załancza się normalnie, tylko przy wyłączeniu się wybija zabezpieczenie różnicowo-prądowe.

0
  • #3 01 Lut 2015 13:29
    mroqa
    Poziom 14  

Przy zatrzymaniu silnik może się obijac o obudowę i wtedy mieć przebicie, odłącz kabel żółto zielony od obudowy i sprawdź

0
  • #4 02 Lut 2015 09:27
    meriva2005
    Poziom 8  

To mogła by być przyczyna jak pisze ,,mroqa,, ale dlaczego wybija też bezpieczniki, jak nie pracuje agregat a przekręce pokrętło na termostacie na zer czyli wyłącznie.
    Termostat już wymienił em na W4 bo myślałem że termostat walnięty, ale przy nowym jest tak samo. :?:

0
  • #5 02 Lut 2015 12:00
    jack63
    Poziom 41  

Czy zasilenie lodówki z innego (najlepiej z innego pomieszczenia) gniazda przez przedłużacz 3-żyłowy z bolcem uziemiającym, to wybija?
    A jak odłączysz termostat i zaizolujesz złączki na kablach to też "wybija"?
    Problem może nie tkwić w lodówce, ale w instalacji elektrycznej.
    Czasami problem jest banalny. Przetarta izolacja kabla w miejscu gdzie się mógł ocierać ze względu na swoje położenie i drgania.
    Niewykluczone jest też uszkodzenie izolacji silnika sprężarki ze względu na przegrzanie jej wnętrza spowodowane długotrwałą pracą (otwarte długo drzwi) lub pracą prz ubytku czynnika chłodniczego lub zasłonięciem wentylacji tylnej części - skraplacza.

0