Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Spawarki Sherman - MTM 251 czy MIG 300M

severok 28 Jan 2015 14:04 3498 2
 • #1
  severok
  Level 11  
  Witam,
  planuje zakup spawarki. Zainteresowały mnie urządzenia firmy Sherman.
  Które urządzenie będzie lepsze?

  MTM 251

  czy może

  MIG 300 M

  Chciałbym spawać głównie konstrukcje stalowe, czasem jakieś cienkie elementy.

  1) Jakie minimalne i maksymalne grubości blach pospawam tymi urządzeniami?
  2) Czy TIG w MTM251 jest użyteczny czy to raczej zbędny dodatek?
  3) Czy ktoś ma któreś z tych 2 urządzeń i może się o nim wypowiedzieć?

  Ewentualnie jakie inne urządzenie do 3000 PLN jest godne polecenia.

  dziękuje za pomoc i pozdrawiam.
 • #2
  boven
  Level 14  
  Ja testowałem oba. Mig 300M to nowość aczkolwiek wygląda identycznie jak stara seria - spawa dobrze czuć moc. Ładnie kładzie spaw stalowy.
  MTM 251 jedyny sensowny kombajn na polskim rynku. Tig w tym urządzeniu to nie ściema, zajarzenie HF, regulacja gazu po, opadania itp.
  Oba jak na chiny ładnie wykonane
 • #3
  Allweld_pl
  Level 8  
  Model 300 M lub większa wersja 351M siłą rzeczy są mocniejsze od serii MTM. Pozwolą spawać nie tylko grubsze elementy nawet ok 20mm. Będą miały zapas mocy, który w dłuższym okresie czasu na pewno przełoży się na żywotność źródła prądu o ile nastawimy się faktycznie na spawanie również tak dużych przekrojów . Spawarki te posiadają niezbędne rozwiązania technologiczne pozwalające na jakościowe i profesjonalne spawanie. Mowa tu nie tylko indukcyjności (ocynk, cienkie elementy), ale i np. regulacji po-wypływu gazu 2T/4T itd. po prostu ciężko się do czegoś przyczepić bo to bardzo solidne spawarki i producent wiedział co robi czyniąc je flagowymi produktami swojej oferty.

  O ile polecałbym powyższe Shermany, dla spawania MIG MAG i okazyjnie TIG DC to skłaniałbym się raczej ku MTM 251 gdy faktycznie myślimy o spawaniu TIG-iem załóżmy 30-40% prac w tej metodzie. Nie ma na ryku drugiej takiej spawarki i w nawet przybliżonym budżecie gdzie będziemy mieli realny wpływ na ustawienia parametrów zarówno MIG/MAG jak i TIG DC. Możliwości to jedno, ale niezawodność to drugie i tak MTM 251 od wielu lat w ofercie nie ulega modyfikacjom. Po prostu nie ma sensu poprawiać czegoś co dobrze działa.