Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakup Telewizora do 3000 zł

MaroAug 28 Sty 2015 15:04 2583 39
  • #1 28 Sty 2015 15:04
    MaroAug
    Poziom 2  

Witam!
    Chciałbym dowiedzieć się od Was jaki telewizor kupić?

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    około 25m2 salon, połączony z jadalnią, razem około 40m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    od 2 do 3 m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    4
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    na wprost, pod kątem (czsami)
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    Wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju?
    Południowo-wschodnia strona, promienie częściowo padają na ekran TV
    7. Jaki masz obecnie telewizor?
    Sharp, 32 cale, modelu nie pamiętam
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    Smart TV, 3D,
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    Telewizja naziemna.
    10 .Jakie urządzenia?
    DVD, laptop(czasami), kino domowe, Playstation(czasami)
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    śrdnio 5h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
    Błyszczącą, ale nie jestem w 100% przekonany.
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    Filmy, reportaże, naukowo techniczne.
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    Tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    1h
    16. Preferencje co do marki?
    brak
    17. Preferencje co do wielkości?
    do 50 cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    ---------
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    różnie, ale raczej z przewagą na wieczór
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    3000 złotych
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
    Tak chciałbym, żeby posiadał 3D, raczej aktywne

Z gory dziękuję za Wasze opinie i podpowiedźi.

0 29
  • #2 29 Sty 2015 12:29
    Mariano11
    Poziom 28  

Philips 47PFH6309 z dwustronnym ambilightem może Ci się spodobać. Ma wszystko czego potrzebujesz i można zaoszczędzić troszkę grosza ;).

0
  • #3 01 Lut 2015 14:25
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #4 02 Lut 2015 15:57
    Mario37
    Poziom 20  

Kolega prosi o telewizor na wieczór a ty kolego podajesz mu same na matrycach IPS, które nadają się na dzień? Gratulacje dobrych rad :DDDDDDDDDDDDDDDDDD

Polecam poczytać fachowy artykuł na ten temat: http://hdtvpolska.com/topic/33783-ips-czy-va-...ak-wybrac-odpowiednia-dla-siebie/#entry341029

Do kolegi kupującego:

Masz spory wybór przy matrycy VA do 3tys. Ja bym polecał:

Samsunga H6400
    Panasonic AS640 (broń Boże AS650 do tych warunków)
    Sony W8 (nie wiem jak z ceną, ewentualnie W7 mimo, że ma gorszą płynność ale nie zobaczysz tego przy DVD, naziemnej czy grach). Zobacz testy tych ekranów na tym powyższym portalu bo mają bardzo profesjonalne podeście.

0
  • #5 02 Lut 2015 22:14
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

Samsung H6400, jeden z najlepszych w tej klasie na matrycy VA.

0
  • #6 03 Lut 2015 00:00
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #7 03 Lut 2015 00:20
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

Szkoda tylko, że owe monitory mają kompletnie inne zastosowanie. Jaki sens ma porównywanie monitorów graficznych do TV ?

Telewizor za 15tys ? do wątku o TV do 3tys? w takim zakresie nie masz szans na połączenie zalet VA z IPS. Pytanie czy potrzebny jest TV z dobrymi kątami do oglądania raczej w dzień , w oświetlonym pomieszczeniu, czy raczej nocne oglądanie.

polecam nie MANIPULOWAĆ faktami ;)

0
  • #8 03 Lut 2015 00:23
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Nie obracaj kota ogonem.
    Obecnie Panasonic na matrycy IPS ma najlepszą czerń na rynku .
    NA matrycy IPS.
    Matryca jest matryca.
    Ips jest Ips i nie siej innej propagandy.

0
  • #9 03 Lut 2015 10:29
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

Doprawdy? Tylko dlaczego na specjalistycznych portalach, które są w stanie zmierzyć i podać poziom czerni, sytuacja wygląda zupełnie inaczej?

AS750 (IPS) - kontrast "Fabryczna wartość wynosi 720:1, zaś po kalibracji to około 900:1"

dowód: http://hdtvpolska.com/topic/34401-test-panasonic-as750-as740-3d-lcd-led-matryca-ips/?p=348168

AS640 (VA) - "2400:1 fabrycznie i 3100:1 po kalibracji"

dowód: http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...est-panasonic-seria-tx-48as640-as640-va-r1024

To samo w przypadku Philipsa

Philips PFS 7509 (IPS) - http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...-philips-47pfs750912-seria-7500-7509-na-r1009

Philips PFS8109 (VA) - http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...philips-55pfs810912-48pfs810912-seria-8-r1016

Największe zagraniczne portale potwierdzają to: "The native contrast of the panel just isn’t up to the job of delivering scenes where that is a requirement for any sense of impact"

https://www.avforums.com/review/panasonic-as740-tx-47as740b-full-hd-led-lcd-tv-review.10713

przypadek?

nie sądzę

0
  • #10 03 Lut 2015 11:02
    Mario37
    Poziom 20  

LOCOLOCO napisał:
    Nie obracaj kota ogonem.
    Obecnie Panasonic na matrycy IPS ma najlepszą czerń na rynku .
    NA matrycy IPS.
    Matryca jest matryca.
    Ips jest Ips i nie siej innej propagandy.

Kolego ty tak na serio czy żartem z tym IPS i najlepszą czernią na rynku? Po pierwsze matryce VA mają czerń i nie mają kątów a IPS nie ma czerni ale ma kąty. Widziałeś też kiedyś OLEDa na oczy od LG? To jest w tej chwili najlepsza czerń na rynku. Ale z tym IPSem to dałeś do pieca...

0
  • #11 03 Lut 2015 11:37
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Oczywiście ze serio . Poczytaj swój ulubiony portal i dowiedz się jaka matryca jest w Panasonic AX900- bo widać ta wiedza skutecznie Cię ominęła.
    Matryca jest matryca i nic innego jak IPS.

0
  • #12 03 Lut 2015 12:31
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

czyli silnik Ferrari włożony do Stara sprawi, że otrzymamy super sportowy samochód ?!

0
  • #13 03 Lut 2015 12:35
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Najpierw skup się na IPS - czyli Panasonic AX900.
    Jest nr 1 - czy będziesz jeździł Starem czy nie.

0
  • #15 03 Lut 2015 13:36
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Ha ha ha - co ma piernik do wiatraka.
    Brakuje argumentów to trzeba pisać głupoty.
    Piszemy o IPS i czerni !
    .

0
  • #16 03 Lut 2015 13:47
    Mario37
    Poziom 20  

Ja nie piszę głupot tylko podaję linka gdzie użytkownik walczy z serwisem Panasonica. I to nie jeden. Pasy tam są widoczne. W telewizorze za 24tys to jest niewybaczalne.

0
  • #17 03 Lut 2015 13:49
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Panasonic:
    Dzięki za pomoc. Korzystając z zebranych informacji, także z innych wątków i z innych stron zdecydowałem się na Panasonic 48AS640 i jestem bardzo zadowolony. Obraz jest wspaniały, czerń głęboka, barwy naturalne. Obawiałem się jedynie ciemniejszych narożników, i rzeczywiście można się dopatrzyć takiej niedoskonałości, ale przy normalnym oglądaniu filmów nie jest to widoczne. Dość że powiem, że moja żona w ogóle tego nie zauważyła.
    Dźwięk z wbudowanych głośników jest jakościowo słaby, jednak ja od razu zaplanowałem dodatkowe głośniki.

0
  • #18 03 Lut 2015 13:52
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

Ale czy my tu o AX900 rozmawiamy czy o kilkukrotnie tańszych telewizorach, ktore NIE posiadają 3/4 systemów zapewniających niezrównaną jakość obrazu najwyższego modelu Panasonica?

Nie rozumiem po co to muszę powtarzać, bo sprawa jest chyba jasna, ale ty usilnie kontynuujesz rozmowę w której nie masz racji i chyba tylko po to by mieć w niej ostatnie słowo.

AX900 posiada podświetlenie direct led z lokalnym wygaszaniem, oraz specjalną powłokę ekranu. Powiedz teraz, który z w/w przez Ciebie telewizorów posiada to samo? ŻADEN i dlatego każdy z nich cechuje się słabą czernią matrycy IPS, która dodatkowo przybiera srebrny odcień z boku ("srebrzenie ips", polecam wpisać w google).

Powodzenia w dalszym pisaniu w stylu "tylko silnik benzynowy jest wart uwagi, bo w formule 1 nie używają diesli".

Z resztą niech każdy czytelnik sam oceni kto stara się pisać rzetelnie a kto miesza fakty

1
  • #19 03 Lut 2015 13:54
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

I tu masz rację.
    Wspomaganie jest bardzo ważne.
    Ale matryca jest tylko matrycą i pozwala dać z siebie tyle na ile firma chce.
    Ale to jest IPS tak czy tak.
    Sprzedaje się na świecie zdecydowanie więcej takich telewizorów.
    Nic na to nie poradzisz - sorrry.

0
  • #20 03 Lut 2015 13:59
    Mario37
    Poziom 20  

A co za różnica czego się więcej sprzedaje. Sprzedaje się najwiecej skody Fabii. Jest super ;D

0
  • #21 03 Lut 2015 14:01
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Właśnie o to chodzi ze to kupujący decydują co dla nich jest lepsze i nich tak zostanie.

0
  • #22 03 Lut 2015 14:02
    Mario37
    Poziom 20  

Na całe szczęście mamy internet i takie strony jak hdtvpolska, hdtvtest czy avforums gdzie można się dowiedzieć co dobre a co złe. Klient nie wtopi kasy.

0
  • #23 03 Lut 2015 14:11
    MaroAug
    Poziom 2  

Witam,

Dziękuję za Wasze wskazówki i podpowiedzi. Widzę, że wątek się trochę rozkręcił :) W moim przypadku myślę, żę sprawdzi się jak najbardziej matryca VA. Na obecną chwilę biorę pod uwagę 3 modele.

Samsung H6400
    Panasonic AS640
    Sony W8

Ciągle szukam jakieś alternatywy dla Samsunga, ale jak na razie to nr 1 na liście. Poczekam jeszcze 3-4 tygodnie i trzeba będzie podjąć ostateczną decyzję

0
  • #25 05 Lut 2015 11:30
    Mario37
    Poziom 20  

MaroAug napisał:
    Witam,

Dziękuję za Wasze wskazówki i podpowiedzi. Widzę, że wątek się trochę rozkręcił :) W moim przypadku myślę, żę sprawdzi się jak najbardziej matryca VA. Na obecną chwilę biorę pod uwagę 3 modele.

Samsung H6400
    Panasonic AS640
    Sony W8

Ciągle szukam jakieś alternatywy dla Samsunga, ale jak na razie to nr 1 na liście. Poczekam jeszcze 3-4 tygodnie i trzeba będzie podjąć ostateczną decyzję

Ogólnie podałeś same dobre telewizory i wybór jest naprawdę ciężki : ) Przeczytaj jeszcze testy H6400 i SOny W8 na hdtvpolska chociaż to pewnie Ci nie za wiele pomoże bo są chwalone na porównywalnym poziomie. Ale pewnie wychwycisz różnice : )

0
  • #27 05 Lut 2015 11:39
    Mario37
    Poziom 20  

Ja na miejscu kolegi odpuściłbym sobie kalibrację ze względu na warunki. Nie wiele to zmieni więc tym bym się nie sugerował. Poczekaj na dobre ceny bo te modele zaraz wyjdą ze sprzedaży i na pewno jeszcze parę zł będzie taniej.

0
  • #28 05 Lut 2015 11:45
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Wybór należy do nie do Ciebie ale kupującego- czy chce płacić 400 zł za Twoja sugerowaną kalibrację czy woli ja mieć gratis - jako członek tego szacownego forum.

0
  • #29 05 Lut 2015 12:08
    Mario37
    Poziom 20  

Ja nie biorę żadnych pieniędzy! Nie jestem sprzedawcą ani kalibratorem. Proszę nie insynuować takich rzeczy. Jestem zwykłym użytkownikiem tego forum.

0
  • #30 05 Lut 2015 12:39
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

To tym bardziej, bo widzę że polecasz tylko jedna firmę kalibrujacą w Polsce.
    Jest znacznie więcej.
    A na razie promocja obejmuje użytkowników portalu ( oczywiście że się skończy) że otrzymują kalibrację Calmana gratis. Też się możesz załapać.

0
  Szukaj w 5mln produktów