Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stereo do 2500 zł czy soundbar do 1000 zł

22adam 28 Sty 2015 15:44 2697 12
  • #1 28 Sty 2015 15:44
    22adam
    Poziom 9  

Witam.
    Posiadam w domu telewizor Sony KDL-40W5710 i problemem jest nagłośnienie. Salon wielkości około 20m2 jest połączony z aneksem kuchennym, podczas jakichkolwiek prac kuchennych nie da się nic oglądać, gdyż głos jest strasznie tłumiony. Telewizor znajduje się prawie w kuchni, kanapa jakieś 2 m od TV.
    Muzyki słucham raczej rzadko, głównie chodzi o oglądanie telewizji i poprawienie dźwięku który płynie z TV. Sygnał to cyfrowa telewizja naziemna i analogowa kablówka Multimedia, często oglądam również filmy z komputera połączonego z TV przez kabel HDMI i chciałbym aby nowe nagłośnienie również działało z komputerem.
    Zależało by mi aby telewizor i dźwięk dało się obsługiwać jednym pilotem.
    Troszkę poczytałem w internecie na temat nagłośnienia i wiem, że nie jest to tanie hobby.
    Wstępnie wybrałem kolumny podłogowe Pylon Perl 25 + do tego jakiś amplituner maks do 900 zł.
    I tu rodzi się pytanie czy to nie jest przerost treści nad formą ?
    Czy nie lepszym rozwiązaniem byłby soundbar jeżeli chodzi głównie o telewizję ?
    Jeżeli stereo jest lepszym wyborem do oglądania głównie telewizji to proszę o poradę jaki amplituner wybrać.
    Dziękuję za pomoc.

0 12
  • #2 30 Sty 2015 07:30
    Adi01
    Poziom 18  

Wszystkie TV LCD, Led mają taki a nie inny dźwięk, obojętne gdzie je ustawisz.

22adam napisał:

Muzyki słucham raczej rzadko

Czyli masz w domu jakieś audio. Jeśli to jakaś wieża lub mini wieża sprawdź czy nie ma wejścia z opisem "video" częściej "aux". Wtedy dokupiłbyś jeden kabel i podłączył TV z wyjścia słuchawkowego. Ja tak oglądam TV od kilku lat.
    - soundbar da lepszy dźwięk niż głośniki TV ale nie może się równać z klasycznymi kolumnami.
    - jeśli masz na myśli amplituner KD to odpuść sobie, lepiej w tym samym budżecie kupić amplituner stereo a jeszcze lepiej wzmacniacz stereo. Pytanie, jak bardzo zależy Ci na radiu :?:
    - jeśli wzmacniacz lub amplituner stereo za ok. 900zł to do tego kolumny z przedziału 1500-1800 zł/para. Jeśli nie zależy Ci na podłogówkach to pomyśl o podstawkowych z przedziału 1300-1600zł/para - jakość dźwięku będzie porównywalna. Kolumny są ważniejsze od wzmacniacza.
    22adam napisał:
    Zależało by mi aby telewizor i dźwięk dało się obsługiwać jednym pilotem.

Jeśli TV podłączysz do wzmacniacza/amplitunera z wyjścia słuchawkowego to na wzmacniaczu ustawiasz głośność na np. 1/4 a głośnością sterujesz pilotem TV.

0
  • #3 30 Sty 2015 08:41
    RMS.pl

Poziom 26  

w Twoim wypadku w kwestii wygody najlepiej byłoby skorzystać z soundbarów Sony, ale są strasznie mierne w kwestii jakości dźwięku. Pewnym wyjściem jest kupno Pioneera A10 + Indiana Line Tesi 260 + pilot uniwersalny.

1
  • #4 30 Sty 2015 09:10
    Adi01
    Poziom 18  

Do 900zł dostanie też nowego Pioneer'a A-20 (niecałe 900zł) czy Denon'a PMA520AE (niecałe 800zł) a reszta na kolumny, ale ten uniwersalny pilot jest zbędny. Raz ustawi głośność na wzmacniaczu i już nie musi nim sterować (poza zał/wył) - steruje tylko pilotem głośność TV. Wiem, bo sam tak robię :wink:
    Soundbar to nic innego jak lichy wzmacniacz z kiepskimi głośnikami w estetycznym opakowaniu a soundbar bez subwoofera to już nieporozumienie. Są modne, ale jakość dźwięku nie jest warta ich ceny. Też kiedyś myślałem o tym rozwiązaniu ale dałem sobie spokój i kompletuję normalne stereo m.in. pod TV.
    Druga opcja to używany wzmacniacz i więcej zostanie na nowe kolumny. Warto porównywać ceny, bo rozbieżności mogą być spore np. Pioneer A-30 od 1049zł do 1399zł (wszystkie z polską gwarancją).

0
  • #5 30 Sty 2015 16:27
    phoe
    Poziom 29  

Ten TV z tego co widzę to ma 2xRCA na wyjściu, dużo starszych modeli Sony miało analog na wyjściu.(można Sony za wiele rzeczy krytykować, ale za to spory plus akurat :))

Co do wzmacniacza, dość często są na allegro używane 720AE w perfekcyjnym stanie za 700-800zł + do tego nowe Indiana Lina Nota 550, Tonsil Premium czy Maestro II 180 i jest perfekcyjnie. Sobie w przyszłości dokupisz CD to i muzyki będziesz mógł na tym słuchać.

0
  • #6 01 Lut 2015 11:35
    22adam
    Poziom 9  

Dziękuję bardzo za odpowiedzi.
    Przy kolumnach muszę raczej zostać Pylon Pearl 25, chodzi oto że są koloru białego w połysku i tylko takie żona przepuści bo pasują do wystroju.
    A więc idę w stronę stereo jeżeli jest taka przepaść między soundbarem.
    Radio odgrywa istotną rolę bo to kolejny atut za tym, aby żonę namówić do wydania kasy na zestaw stereo.
    Jeżeli głos da się regulować pilotem z telewizora to już prawie pewne że przekonam żonę :)
    Czy możecie podpowiedzieć jaki jeszcze amplituner będzie pasował do tych Pylonów Pearl 25 aby to ładnie grało, może być to używany sprzęt wiadomo czym taniej tym lepiej.
    Pozdrawiam

0
  • #7 02 Lut 2015 08:55
    Adi01
    Poziom 18  

22adam napisał:
    jaki jeszcze amplituner będzie pasował do tych Pylonów Pearl 25 aby to ładnie grało

Jedyny sposób to kupić kolumny, podłączać je do wybranego sprzętu i odsłuchać, inaczej się nie da.
    Z nowych do 800zł:
    Pioneer SX-20
    Yamaha R-S 201
    do 900zł:
    Denon DRA-F 109
    W specjalistycznych sklepach audio jest możliwość odsłuchu.

0
  • #8 03 Lut 2015 06:48
    22adam
    Poziom 9  

Po wielodniowej lekturze wiem że nie jest to najlepszym wyjściem aby kupować sprzęt bez odsłuchu, ale niestety w mojej okolicy będzie z tym problem. Chodzi mi głównie o poprawienie dźwięku wydobywającego się z telewizora i czasem posłuchania radia lub mp3 z komputera. Byłbym jednak skłonny kupić używany amplituner, doczytałem że dość dobre opinie ma Yamaha RX-797 ale tu zostaje chyba tylko ebay bo na allegro nic nie ma, czy możecie jednak coś doradzić z używek co było by jeszcze warte zainteresowania w cenie do 800 zł.

0
  • #9 03 Lut 2015 08:20
    RMS.pl

Poziom 26  

Doradzamy kupować wyłącznie od pierwszego właściciela z historią serwisową. Od handlarza z Allegro to będzie wtopa na 100%

0
  • #10 03 Lut 2015 10:17
    ares271
    Poziom 13  

Odnośnie Yamahy rx-497 to jeden z lepszych amplitunerów w tej cenie ,możesz jeszcze poszukać Denona dra-1000 to też dobry amplituner.

0
  • #11 11 Lut 2015 19:49
    22adam
    Poziom 9  

Dziękuję za pomoc wszystkim.
    Udało mi się upolować Denona DRA-1000 w dobrej cenie, czy moglibyście mi doradzić jakieś głośniki do tego amplitunera używane do 1000zł, wymagania jak wyżej głównie oglądanie telewizji i słuchanie radia, jak się zmieszczę z głośnikami do 1000zł to nie muszą być białe :)

0
  • #12 12 Lut 2015 11:44
    ares271
    Poziom 13  

Poszukaj używanych Tonsili Maestro II 180.

0
  • #13 12 Lut 2015 21:16
    AxelNext
    Poziom 38  

22adam napisał:
    Udało mi się upolować Denona DRA-1000

Wiem jak brzmi to cudo dlatego polecam do kompletu TAGA HARMONY PLATINUM v2 B-40

0