Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć głośniki Bose z wbudowanym wzmacniaczem do radia samochodowego

28 Sty 2015 18:06 2499 5
  • Poziom 2  
    Jak podłączyć głośniki Bose z wbudowanym wzmacniaczem do radia samochodowego Witam wszystkich,
    Jestem nowy na forum ale już parę razy korzystałem z informacji na nim zawartych. Tym razem jeszcze nie znalazłem odpowiedzi na mój problem a jestem pewien, że forumowicze pomogą mi rozwikłać moją zagadkę.

Drogą taniego zakupu udało mi się nabyć dwa przednie głośniki od Mazdy RX8 i dwa przednie tweeterki:
    Głośniki główne posiadają wzmacniacze wbudowane i nie bardzo wiem jak to podpiąć do "zwykłego" radia.

Głośniki te chcę zainstalować do Mercedesa C124 a radio jakie docelowo chcę zakupić to Pioneer DEH X5 5700 BT

Numer fabryczny głośnika to Bose 283635-004, głośnik ten posiada 5 pinową kostkę.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Zdemontuj wzmacniacz i podłącz jak normalny głośnik.
    Dodaj zdjęcie drugiej strony może będzie więcej widać.
  • Poziom 2  
    Jak podłączyć głośniki Bose z wbudowanym wzmacniaczem do radia samochodowego

tak to wygląda z drugiej strony. Zastanawiałem się, żeby może odłączyć ten wzmacniacz ale skoro on tam jest to chyba te głośniki grają lepiej ze wzmacniaczem :?:

jutro popatrzę czy da się to jakoś zdemontować, ale jak by ktoś miał jednak pojęcie jak to podłączyć w obecnym stanie to byłbym zobowiązany :D
  • Poziom 13  
    Widzę że tył jest resorem membrany więc podłączać musisz od przodu, jeśli chcesz wykorzystać te wbudowane wzmacniacze to twoje radio musi mieć wyjścia sygnałowe na chin-czach.
  • Poziom 2  
    I z tego co wiem ten Pioneer ktorego chce nabyc posiada dwa takie wyjscia.
    Skoro radio by dalo rade to obsluzyc to w jaki sposob podpiac kable. Rozumiem, ze do radia podpinal bym sie chin-chami a w jaki sposob wpiac sie w glosniki? W ktore wsuwki (kable)? I czy wtedy tez trzeba podpinac sie jakos z kablami "glosnikow"(tymi ktore obsluguja glosniki bez wzmacniacza)?
  • Poziom 13  
    Jak je podpiąć to nie wiem, ale metodą prób i błędów tylko z niskim napięciem zasilania tych głośników oraz miernik.