Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alhambra 1.9 TDI czujnik sprzęgła

morius 28 Sty 2015 20:43 996 6
  • #1 28 Sty 2015 20:43
    morius
    Poziom 10  

Koledzy, szukam już od dłuższego czasu i nie mogę nigdzie znaleźć...
    Mam alhambrę 1.9tdi AUY 2000r. i nie działa mi tempomat. Sygnały z manetki odczytuję w vagu, sygnał z pedału hamulca mam, natomiast sygnał z pedału sprzęgła mam cały czas na 1. Okazało się że nie mam podłączonego kabelka do czujnika na sprzęgle, a nie mogę tej kostki nigdzie znaleźć... po prostu jej nie ma.
    Chcę kupić i założyć taką kostkę i mam pytanie... Gdzie i do czego mam podpiąć potem ten czujnik w instalacji autka?
    Podejrzewam, że moje autko było kiedyś ze skrzynią automatyczną i stąd brak kabelka.
    Musiałem zmienić kodowanie silnika na 00002, żeby zniknęły mi błędy z ecu związane z komunikacją ze skrzynią biegów, ale nie mogę zmienić kodowania w can gateway i kombiinstrument, ponieważ vag nie przyjmuje nowej wartości. Czy ktoś wie na czym polega ten problem?

0 6
  • Pomocny post
    #2 30 Sty 2015 20:21
    jacek074
    Poziom 25  

Sygnał z włącznika sprzęgła do sterownika silnika pin 66 złącze 121 pin,zasilanie można podłączyć do 2 pinu włącznika stop (4 pinowy ,plus po zapłonie).Nr.oryginału włącznika sprzęgła 1H0927189D ,kostka do niego 038972702 .Wg. etki sa różne zestawy wskaźników dla skrzyń manualnych i automatów (gateway w zestawie wskaźników).Kodowaniem nie da się zmienić rodzaju skrzyni ale na pewno mogę sprawdzić w poniedziałek.Można poszukać zegarów i podmienić ,immo jest oddzielnie także spokojnie można podmienić.

0
  • #3 30 Sty 2015 20:42
    morius
    Poziom 10  

Czyli jak dobrze zrozumiałem w złączu przy ecu, które jest 121 pinowe mam podłączyć sygnał do pinu nr 66? Dziękuję kolego za numery, czujnik mam, pozostaje kostka.
    Co do zegarów - jeżeli nie będzie możliwości przekodowania to nie będę sobie zawracał głowy wymianą zegarów, ale jeśli możesz to sprawdź proszę czy da się to przekodować.
    PS. Dzisiaj utwierdziłem się w przekonaniu, że moja alhambra miała jednak automat, bo przy wymianie płynu chłodniczego zauważyłem taką dużą, wiszącą kostkę, zabezpieczoną taśmą przy skrzyni biegów, więc wniosek jest oczywisty :)

0
  • #4 02 Lut 2015 13:22
    jacek074
    Poziom 25  

Jakie jest kodowanie licznika ?

0
  • #5 02 Lut 2015 14:51
    morius
    Poziom 10  

Proszę:
    Controller: 7M7 920 840 C
    Component: KOMBIINSTRUMENT VDO V06
    Coding: 13121
    Shop #: WSC 12345

0
  • #6 04 Lut 2015 09:29
    jacek074
    Poziom 25  

Z tego co sprawdziłem w kodowaniu zestawu wskaźników nie ma rodzaju skrzyni biegów, miałem auto z takim samym nr.zestawu i kodowaniem dla skrzyni manualnej i automatu.W gateway też nie ma kodowania skrzyni,standardowo 6 tzn.poduszka i abs.Po przekodowaniu silnika dalej są błędy z komunikacji bo nie wiem w czym jest problem ?

0
  • #7 04 Lut 2015 15:51
    morius
    Poziom 10  

No właśnie chodzi o to, że vag nie chce mi przyjąć innego kodowania. Jeśli w gateway chce wpisać wartość 4 to on nadal pozostaje przy 6. I mogę sobie tak wpisywać i wpisywać bez końca, a on i tak nie przyjmie innej wartości.

Dodano:
    A po przekodowaniu ecu dalej są błędy w komunikacji w gateway i w zegarach.

0
  Szukaj w 5mln produktów