Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alhambra 1.9 TDI czujnik sprzęgła

28 Sty 2015 20:43 1263 6
 • Poziom 10  
  Koledzy, szukam już od dłuższego czasu i nie mogę nigdzie znaleźć...
  Mam alhambrę 1.9tdi AUY 2000r. i nie działa mi tempomat. Sygnały z manetki odczytuję w vagu, sygnał z pedału hamulca mam, natomiast sygnał z pedału sprzęgła mam cały czas na 1. Okazało się że nie mam podłączonego kabelka do czujnika na sprzęgle, a nie mogę tej kostki nigdzie znaleźć... po prostu jej nie ma.
  Chcę kupić i założyć taką kostkę i mam pytanie... Gdzie i do czego mam podpiąć potem ten czujnik w instalacji autka?
  Podejrzewam, że moje autko było kiedyś ze skrzynią automatyczną i stąd brak kabelka.
  Musiałem zmienić kodowanie silnika na 00002, żeby zniknęły mi błędy z ecu związane z komunikacją ze skrzynią biegów, ale nie mogę zmienić kodowania w can gateway i kombiinstrument, ponieważ vag nie przyjmuje nowej wartości. Czy ktoś wie na czym polega ten problem?
 • Pomocny post
  Poziom 27  
  Sygnał z włącznika sprzęgła do sterownika silnika pin 66 złącze 121 pin,zasilanie można podłączyć do 2 pinu włącznika stop (4 pinowy ,plus po zapłonie).Nr.oryginału włącznika sprzęgła 1H0927189D ,kostka do niego 038972702 .Wg. etki sa różne zestawy wskaźników dla skrzyń manualnych i automatów (gateway w zestawie wskaźników).Kodowaniem nie da się zmienić rodzaju skrzyni ale na pewno mogę sprawdzić w poniedziałek.Można poszukać zegarów i podmienić ,immo jest oddzielnie także spokojnie można podmienić.
 • Poziom 10  
  Czyli jak dobrze zrozumiałem w złączu przy ecu, które jest 121 pinowe mam podłączyć sygnał do pinu nr 66? Dziękuję kolego za numery, czujnik mam, pozostaje kostka.
  Co do zegarów - jeżeli nie będzie możliwości przekodowania to nie będę sobie zawracał głowy wymianą zegarów, ale jeśli możesz to sprawdź proszę czy da się to przekodować.
  PS. Dzisiaj utwierdziłem się w przekonaniu, że moja alhambra miała jednak automat, bo przy wymianie płynu chłodniczego zauważyłem taką dużą, wiszącą kostkę, zabezpieczoną taśmą przy skrzyni biegów, więc wniosek jest oczywisty :)
 • Poziom 27  
  Jakie jest kodowanie licznika ?
 • Poziom 10  
  Proszę:
  Controller: 7M7 920 840 C
  Component: KOMBIINSTRUMENT VDO V06
  Coding: 13121
  Shop #: WSC 12345
 • Poziom 27  
  Z tego co sprawdziłem w kodowaniu zestawu wskaźników nie ma rodzaju skrzyni biegów, miałem auto z takim samym nr.zestawu i kodowaniem dla skrzyni manualnej i automatu.W gateway też nie ma kodowania skrzyni,standardowo 6 tzn.poduszka i abs.Po przekodowaniu silnika dalej są błędy z komunikacji bo nie wiem w czym jest problem ?
 • Poziom 10  
  No właśnie chodzi o to, że vag nie chce mi przyjąć innego kodowania. Jeśli w gateway chce wpisać wartość 4 to on nadal pozostaje przy 6. I mogę sobie tak wpisywać i wpisywać bez końca, a on i tak nie przyjmie innej wartości.

  Dodano:
  A po przekodowaniu ecu dalej są błędy w komunikacji w gateway i w zegarach.