Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Denon 2808 - podlączenie drugiego zestawu audio

jgx 28 Jan 2015 23:41 1191 4
 • #1
  jgx
  Level 12  
  Witam
  po zakupie proja główny zestaw audio (7.1) poszedł do ekranu a do stojacego obok tv postanowiłem podłączyć dużo mniejszy zestaw 3.1 (nowy centralny i przody oraz sub z głównego zestawu). Do ampli poprzez PRE mam podłączony wzmak który napędza mi przody z głównego zestawu wiec zaciski Front A i front B są puste. Jak mam podłączyć ten drugi zestaw kolumn który będzie grał podczas ogladania TV - rozumiem że przody daje na FRONT B i pózniej jak ogladam tv to daje na ampli drugą strefe ale jak mam podłaczyć centralny i suba? Czy to jest w ogóle możliwe aby ampli obsługiwał dwa osobne centralne - bo suba to chyba w ustawieniach drugiej strefy będę miał możliwość włączyć ale co z centralnym? Podejrzewam że drugi zestaw może być max 2.1 ale chciałbym się upewnić czy nie ma jakiegoś patentu - przełączniki mechaniczne odpadają!
  pozdro 4all
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • #2
  intenso
  Level 39  
  Ja mam taki amplituner, druga strefa jak i trzecia działają na takiej zasadzie jak kolumny frontowe podpięte pod Pre Out, czyli do dodatkowych głośników musisz mieć wzmacniacz..
  Też napędzam fronty oddzielnym wzmacniaczem, nie zmienia to faktu że terminale głośnikowe A mogą być używane tylko z pierwszej (głównej) strefie jako fronty, na tym wyjściu jest to samo co na Pre Out na fronty
  W głównej strefie można podłączyć więcej niż dwa głośniki, reszta stref to tylko stereo.
 • #3
  jgx
  Level 12  
  Bardzo dziękuje za pomoc - na specjalistycznych forach nikt nie pomógł dopiero tu uzyskałem odpowiedź na nurtujący mnie problem. Teraz już wiem co i jak, czyli że central w drugiej strefie odpada więc kupie tylko kolumienki do stereo
  pozdrawiam
 • #4
  intenso
  Level 39  
  Tak tylko stereo, ale zdajesz sobie sprawę że one muszą być podpięte pod dodatkowy wzmacniacz?Na dwie dodatkowe strefy wychodzi tylko sygnał dla dodatkowego wzmacniacza.
 • #5
  jgx
  Level 12  
  intenso wrote:
  Tak tylko stereo, ale zdajesz sobie sprawę że one muszą być podpięte pod dodatkowy wzmacniacz?Na dwie dodatkowe strefy wychodzi tylko sygnał dla dodatkowego wzmacniacza.

  Tak jak pisałeś
  >druga strefa jak i trzecia działają na takiej zasadzie jak kolumny frontowe podpięte pod Pre Out, czyli do dodatkowych głośników musisz mieć wzmacniacz.
  Coś małego z zamierzchłych czasów się znajdzie choć coraz bardziej zaczynam się zastanawiać czy aby do sporadycznej poprawy dźwięku w TV (do filmów i koncertów mam duży zestaw) nie wystarczy jakiś niedrogi soundbar - odpada cała karawana z napędzaniem tych kolumn a i tak tylko stereo mogę mieć z drugiej strefy.
  Musze jeszcze temat przemyśleć ale tak czy owak bardzo dziękuje Ci za pomoc bo uniknąłem niepotrzebnego kupna centrala którego nie byłbym w stanie zastosować do mojej aplikacji
  pozdrawiam