Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

audi a6 c5 2.5 tdi v6 aym - Cięzko odpala, mocno dymi, falują obroty.

29 Sty 2015 00:38 4521 11
  • Poziom 8  
    Samochód Audi A6 2.5 TDI v6 2002r multi . Jakiś czas temu padła pompa wtryskowa, sterownik został "naprawiony" lecz samochód jeżdził w trybie awaryjnym. Po miesiącu jazdy samochodem ze znikomą mocą auto odstawiłem do warsztatu i zamówiłem regenerowaną pompę. Pompa została zamontowana do samochodu odpowietrzona i ustawiona niestety samochód bardzo ciężko odpala na zimnym silniku po nocy i bardzo mocno dymi (ściana siwego dymu i straszny smród), obroty falują, podczas jazdy ze stałą prędkością np.70km/h widać jak obroty skaczą 1400-1500 rpm. Zostały wykręcone i sprawdzone wtryskiwacze okazały się bardzo dobre, wałki rozrządu i sprężanie w silniku także są dobre. Kąt wtrysku jest ustawiony na -1,6 (atdc) . Sprzedawca pompy twierdzi (mailowo) że pompa jest na 100% dobra i usterki należy szukać gdzie indziej. Chciałbym wykluczyć wszystkie możliwości . Błąd w silniku wyskakuje mi 575, ale czy on odpowiada za trudne odpalanie i tak mocne dymienie . Dodam że autko zbiera się bardzo dobrze , biegi zmienia płynni bez szarpnięć.
  • Poziom 11  
    Rozrząd w porządku ustawiony? Jesteś jego pewien?

Jeśli rozrząd i pompa jest tak na 101% to wziął bym się jeszcze raz za kąt wtrysku i ustawił jeszcze raz ale żeby za to się brać musisz być na prawdę pewny tego o czym piszę wyżej bo jeśli coś będzie nie tak to nic ustawianie nie da.
  • Poziom 8  
    Rozrzad sprWdzany i jest ok ale czy przez ustawienie pompy na -1, 6(atdc) auto moze sprawiac tyle problemu ? Gdzies czytalem ze od 0 do -1.5 to idealnie . Moze jednak cos z ta pompa jest nie tak nie daje cisnienia ? Jak to sprawdzic vagiem ?
  • Poziom 11  
    jeśli rozrząd ok to jeszcze raz do sprawdzenia ustawienie pompy i ogarnięcie błędu 575.
    575 to za duże ciśnienie w dolocie. Może turbo przeładowywać.
  • Poziom 8  
    Pompę kupiłęm z gwarancją regenerowaną jak sprawdzić czy podaje odpowiednie ciśnienie żeby wykluczyć w 100% uszkodzenie pompy . Bo wydaje mi się że jest uszkodzona.
  • Moderator Samochody
    czejs napisał:
    Pompę kupiłęm z gwarancją regenerowaną jak sprawdzić czy podaje odpowiednie ciśnienie żeby wykluczyć w 100% uszkodzenie pompy

Tylko w diesel serwisie, samemu na aucie Ci się to nie uda niestety.
  • Poziom 8  
    Kąt wtrysku był ustawiany w Bosch serwis , stwierdzili że pompa jest po słabej regeneracji i podaje za niskie ciśnienie, sprzedawca pompy twierdzi żę jest w 100% dobra, lecz może dać drugą taką samą na gwarancji ale twierdzi że poprawy nie będzie. jestem w kropce , może cos w tym jest na ciepłym pali od strzała na zimnym bardzo długo trzeba go "nakręcać" nie załapuje. Spaliny śmierdzą zawsze a rano to ściana szarego dymu.
  • Moderator Samochody
    czejs napisał:
    Spaliny śmierdzą zawsze a rano to ściana szarego dymu.

Mają racje.

czejs napisał:
    w Bosch serwis , stwierdzili że pompa jest po słabej regeneracji

Albo ma problem z regulacją początku wtrysku i dawki paliwa.
  • Poziom 11  
    Zanim będziesz dalej działał z pompą spróbuj jeszcze pozbyć się tego drugiego problemu z błędem. W tym wypadku będziesz dokładnie wiedział czy wymieniać pompę czy nie. Bo może będą jakieś zmiany po wyeliminowaniu drugiego problemu. Co do pompy to zdarzają się słabe regeneracje bo nie każdy się na tym zna.
  • Poziom 8  
    Tak czytam o tym błędzie 575 to coś z zaworkiem n75, który mało ma doczynienia z odpalaniem auta i dymieniem. Zaworek przejrzę ale czy ktoś ma jakiś jeszcze pomysł co to może być ? Świece zmieniane nowe siedzą, akumulator nowy. Brak mi pomysłów.

Pompa jest kupowana po regeneracji więc pochodzi z jakiegoś auta. Ja kupuję pompę zakładam do samochodu i dopiero elektryk może połączyć pompę z komputerem samochodu żeby odblokować immo i ją zaprogramować, co w przypadku jak dostanę na gwarancji nową pompę i chciałbym przed(kosztownym) włożeniem do auta sprawdzić ją w jakimś warsztacie od diesli ?
  • Poziom 8  
    Ktoś może podpowiedzieć jak vagiem sprawdzić dawkę paliwa jaką podaje pompa wtryskowa??
  • Moderator Samochody
    czejs napisał:
    Ktoś może podpowiedzieć jak vagiem sprawdzić dawkę paliwa jaką podaje pompa wtryskowa??

01 silnik bloki pomiarowe, grupa 001 druga wartość.