Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przeróbka subwoofera Panasonic SC(SB)-HT870 pod RCA do amplitunera

proven 29 Jan 2015 02:18 2499 7
    proven
    Level 2  
    Witam

Jak w temacie :). Mam wzmacniacz od zestawu Panasonic SC-HT870. Od kilku dni jestem posiadaczem Amplitunera Yamaha RX-V477, która ma wyjście RCA na aktywny sub. Czy można przerobić Panasonica aby chodził z amplitunerem na RCA?
    Polon_us
    Level 42  
    Nie wiem, czy dobrze odbieram powyższy wpis. Kolega chce podłączyć kino domowe Panasonica do Yamahy. Sygnał ma być podawany z Yamahy do Panasonica.
    proven wrote:
    która ma wyjście RCA na aktywny sub

Dlaczego to jest tak istotne?

Proszę dokładniej wyjaśnić problem.
    Jak również, po co kolega potrzeba używać dwa wzmacniacze jednocześnie?
    proven
    Level 2  
    Polon_us wrote:
    Nie wiem, czy dobrze odbieram powyższy wpis. Kolega chce podłączyć kino domowe Panasonica do Yamahy. Sygnał ma być podawany z Yamahy do Panasonica.
    proven wrote:
    która ma wyjście RCA na aktywny sub

Dlaczego to jest tak istotne?

Proszę dokładniej wyjaśnić problem.
    Jak również, po co kolega potrzeba używać dwa wzmacniacze jednocześnie?

Witam. Nie chcę podłączać Yamahy do Panasonica, tylko sam subwoofer. Panasonic to jak wiesz DVD i nic innego nie odtwarza. Dlatego podłączyłem sam odtwarzacz Blu-ray do Yamahy i chcę wykorzystać głośniki z Panasonica. I tu właśnie mam problem, gdyż subwoofer ma tylko wejście do kabla sterującego i wewnętrzny wzmacniacz zasila resztę głośników. Ja chcę wszystkie podłączyć do Yamahy bez jednostki sterującej. O ile frony, central i satelity grają bez zarzutu, o tyle subwofer muszę przerobić na RCA, gdyż takie wyjście mam z Yamahy. Jak się nie da to czeka mnie zakup głośnika, ale wolałbym przerobić lub dać komuś do przerobienia jeżeli jest taka opcja :).
    Polon_us
    Level 42  
    Video podane w powyższym wpisie w zasadzie odpowiada na pytanie dotyczące wykorzystania subwoofera. Co prawda to inny model, ale idea jest ta sama. Znalazłem informacje na innych forach dotyczące modelu HT-870 i pokrywają się one z tym, co widać na tym filmiku. To jest adres do tego forum (j. angielski) -> Link

Jest jeszcze jedna rzecz na którą chciałbym koledze zwrócić uwagę.
    proven wrote:
    O ile fronty, central i satelity grają bez zarzutu ...

Proszę porównać dane techniczne głośników z parametrami wzmacniacza. Mam wątpliwości, czy te głośniki (a przynajmniej satelity i centralny) są dopasowane do tego wzmacniacza.
    Czy kolega zmieniał w ustawieniach wzmacniacza impedancję głośników?
    proven
    Level 2  
    Cześć. Amplituner ustawiłem pod głośniki, tutaj akurat nie było kłopotu :). Kłopot w tym, że nie jestem elektronikiem i mam tylko jako takie pojęcie. Pytałem o przeróbkę, gdyż nie wiem czy jest gra warta świeczki, ale nie mam za bardzo kasy na nowy sub, a Panasonic gra całkiem nieźle, dlatego pomyślałem o przeróbce. Wczoraj wymontowałem całą płytę ze środka i tyle, moja wiedza na tym się skończyła :(.

Może macie dostęp do jakiś odpowiednich do tego suba paneli lub gotowych rozwiązań, które tylko podłącza się do głośnika i chodzi?
    Polon_us
    Level 42  
    proven wrote:
    Amplituner ustawiłem pod głośniki,

Mógłby kolega to dokładniej wyjaśnić?
    proven wrote:
    Może macie dostęp do jakiś odpowiednich do tego suba paneli lub gotowych rozwiązań, które tylko podłącza się do głośnika i chodzi?

Wątpię, czy takowe coś istnieje. Ale średnio rozgarnięty elektronik bez problemu powinien to ogarnąć. Może znajdzie się taki w okolicy :_)
    Kwestia paru zwór (zwor?), włącznika zasilania i podłączenia sygnału audio do wejścia na subwoofer. Ot co.
    agnieszkapolanowskap
    Level 1  
    Czy komuś udało się podłączyć ten sub pod rca? Mam ten sam problem jak go przerobić ?