Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Excel - Importowanie danych z excela do worda

kojek 29 Jan 2015 09:13 1146 4
 • #1
  kojek
  Level 10  
  Cześć,
  Mam sobie arkusz w excelu, z którego potrzebuję wyciągnąć jakieś dane, na zasadzie, że sobie mogę je wyklikać (tj, zaznaczę komórkę, a jej wartość automatycznie skopiuje się do innej wybranej przeze mnie komórki). Celem czegoś takiego jest stworzenie formularza w wordzie, który będzie pobierał dane z excela. Wiem, że można załatwić to przez formanty i całą zawartość przepisać z palca, ale takie rozwiązanie nie wchodzi w grę. Ewentualnie, przerzucenie całego artykułu worda(z obrazkami i formatowaniem) do excela, w taki sposób żebym mógł zmienić tylko wybrane dane. Nie wiem czy jest możliwe wykorzystanie pól kombi (mam arkusz z którego mogę wybierać odpowiednie dane, zawężając przez określone kryteria), a potem wczytanie ich do wybranej komórki. Mam nadzieję, że ktoś z Was spotkał się już z takim problemem.
  Jakieś pomysły?

  Pozdrawiam
 • #2
  markoz7874
  Level 31  
  Może korespondencja seryjna załatwi sprawę?
 • #3
  kojek
  Level 10  
  Korespondencja seryjna nie da mi możliwości wyboru z ponad 3000 opcji. Sensownej możliwości wyboru, oczywiście. Chyba że istnieje możliwość wstawienia z korespondencji seryjnej z możliwością wyboru (czymś rozwijanym). Wtedy jest to bardzo dobry pomysł.
 • #4
  markoz7874
  Level 31  
  Nie bardzo rozumiem, co chcesz osiągnąć?
  Wybór narzędzia zależny od celów jakie chcesz osiągnąć.
  Word służy raczej do pisania. Jeżeli w przedstawionym problemie, wpisywanie treści jest marginalne, a w większości korzystasz z bazy, to możne warto rozważyć użycie accesa lub excela?
  niestety nie załączyłeś niczego co mogłoby ułatwić udzielenie odpowiedzi..
 • #5
  kojek
  Level 10  
  Rozumiem do czego służą narzędzia, a problem polega na tym iż określony jest pewiem styl dokumentu który muszę zachować. Cała edycja danych polega na tym, że w dwóch komórkach excela znają się dane które będę potrzebował wykorzystać w dokumencie worda. A kopiowanie i tworzenie 3000 oddzielnych dokumentów nie wchodzi w grę. W związku z tym potrzebuję zrobić tak, iż wybrane dane będą się kopiowały do jednej komórki, tak żeby z łatwością można byłoby je hotlikować do worda. Co do załączenia danych, postaram się wygenerować jakąś sztuczną bazę i dokument, żeby było łatwiej zrozumieć o co mi chodzi.

  Pozdrawiam.