Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Excel - Importowanie danych z excela do worda

kojek 29 Jan 2015 09:13 1146 4
    kojek
    Level 10  
    Cześć,
    Mam sobie arkusz w excelu, z którego potrzebuję wyciągnąć jakieś dane, na zasadzie, że sobie mogę je wyklikać (tj, zaznaczę komórkę, a jej wartość automatycznie skopiuje się do innej wybranej przeze mnie komórki). Celem czegoś takiego jest stworzenie formularza w wordzie, który będzie pobierał dane z excela. Wiem, że można załatwić to przez formanty i całą zawartość przepisać z palca, ale takie rozwiązanie nie wchodzi w grę. Ewentualnie, przerzucenie całego artykułu worda(z obrazkami i formatowaniem) do excela, w taki sposób żebym mógł zmienić tylko wybrane dane. Nie wiem czy jest możliwe wykorzystanie pól kombi (mam arkusz z którego mogę wybierać odpowiednie dane, zawężając przez określone kryteria), a potem wczytanie ich do wybranej komórki. Mam nadzieję, że ktoś z Was spotkał się już z takim problemem.
    Jakieś pomysły?

Pozdrawiam
    markoz7874
    Level 31  
    Może korespondencja seryjna załatwi sprawę?
    kojek
    Level 10  
    Korespondencja seryjna nie da mi możliwości wyboru z ponad 3000 opcji. Sensownej możliwości wyboru, oczywiście. Chyba że istnieje możliwość wstawienia z korespondencji seryjnej z możliwością wyboru (czymś rozwijanym). Wtedy jest to bardzo dobry pomysł.
    markoz7874
    Level 31  
    Nie bardzo rozumiem, co chcesz osiągnąć?
    Wybór narzędzia zależny od celów jakie chcesz osiągnąć.
    Word służy raczej do pisania. Jeżeli w przedstawionym problemie, wpisywanie treści jest marginalne, a w większości korzystasz z bazy, to możne warto rozważyć użycie accesa lub excela?
    niestety nie załączyłeś niczego co mogłoby ułatwić udzielenie odpowiedzi..
    kojek
    Level 10  
    Rozumiem do czego służą narzędzia, a problem polega na tym iż określony jest pewiem styl dokumentu który muszę zachować. Cała edycja danych polega na tym, że w dwóch komórkach excela znają się dane które będę potrzebował wykorzystać w dokumencie worda. A kopiowanie i tworzenie 3000 oddzielnych dokumentów nie wchodzi w grę. W związku z tym potrzebuję zrobić tak, iż wybrane dane będą się kopiowały do jednej komórki, tak żeby z łatwością można byłoby je hotlikować do worda. Co do załączenia danych, postaram się wygenerować jakąś sztuczną bazę i dokument, żeby było łatwiej zrozumieć o co mi chodzi.

Pozdrawiam.