Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Xerox Phaser 6121MFP/N - Brzydko drukuje, pytanie o radę odnośnie naprawy

29 Jan 2015 10:49 945 3
 • Level 12  
  Witam,
  mam w biurze takie urządzenie: Xerox Phaser 6121MFP/N

  stało nieużywane, bo były wyczerpane tonery, aż szef polecił mi je uruchomić

  * zamówiłem zamienniki firmy JetWorld
  * przy wymianie okazało się, że w środku było strasznie dużo rozsypanego tonera (oryginału), wydmuchałem sprężonym powietrzem i było ok
  * przez jeden dzień urządzenie drukowało ładnie, ale potem wydruki zaczęły wychodzić takie jak na obrazku (pas przez środek kartki):
  Xerox Phaser 6121MFP/N - Brzydko drukuje, pytanie o radę odnośnie naprawy
  * wyjąłem wszystkie tonery okazało się, że też się sypią... wyjąłem też bęben, wyczyściłem rozsypany toner, włożyłem i znów było przez jakiś cza dobrze
  * sytuacja się jednak powtórzyła... wymieniłem w drukarce bębęn (bo okazało się, że kiedyś był nowy kupowany)
  * ale nic to nie dało - więc to nie wina bębna - zadzwoniliśmy więc do serwisu komputerowego... serwisant przyjechał (nie było mnie niestety przy tym), ale podobno powiedział, że to wina używania zamienników tonerów i chciał koniecznie sprzedać oryginały (ale z uwagi na cenę nie zostały zamówione), poza tym chyba zrobił to co ja wcześniej czyli wyczyścił drukarkę i powiedział, że za jakiś czas znów się popsuje

  Moje pytanie brzmi - czy ktoś się domyśla w czym może być problem i jak/gdzie to ewentualnie można naprawić i czy warto.

  Nie wierzę, że to wina zamienników, bo jak mówiłem wcześniej były oryginały i też jeden był całkowicie rozsypany - na podajniku i w całej drukarce było pełno tonera.

  Poza tym panie pracujące w biurze mówią, że kiedyś już ten Xerox był popsuty w taki sposób, że nie dało się do niego włożyć tonerów i był w naprawie. Zepsuł się na oryginałach.
 • Level 19  
  Jeśli w tej chwili brudzi nadal, wystarczy wyjąć czarny toner i zobaczyć czy na wałku tonera jest widoczny ślad na wydrukach. Z tonerami zamiennikami czy to Hp czy samsung czy Xerox były i zawsze będa problemy. Potrafią zrobić nawet 1000 wydruków i dopiero sypać na lewo i prawo. Mało który zamiennik dotrwa do końca.
 • Level 12  
  W tej chwili nie brudzi (po tym jak ją wyczyścił serwisant). Ale on sam powiedział, że za jakiś czas znów zacznie brudzić. Więc chyba niczego nie naprawił.

  A co do tonerów to jakoś na innych drukarkach używam zamienników i jest ok.
  Jakby wszystkie zamienniki padały po 1 dniu to by nikt ich nie kupował.

  =

  Czy taki efekt jak załączyłem na skanie to jest wina rozsypującego się tonera czy czegoś innego?
 • Level 19  
  Moim Zdaniem TAK. Jak zacznie znów brudzić zrób to co pisałem wcześniej. Na wałku tonera czarnego utworzy się taki nadmiar tonera, chmura i to właśnie jest złej jakości toner.