Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xerox Phaser 6121MFP/N - Brzydko drukuje, pytanie o radę odnośnie naprawy

29 Sty 2015 10:49 825 3
 • Poziom 11  
  Witam,
  mam w biurze takie urządzenie: Xerox Phaser 6121MFP/N

  stało nieużywane, bo były wyczerpane tonery, aż szef polecił mi je uruchomić

  * zamówiłem zamienniki firmy JetWorld
  * przy wymianie okazało się, że w środku było strasznie dużo rozsypanego tonera (oryginału), wydmuchałem sprężonym powietrzem i było ok
  * przez jeden dzień urządzenie drukowało ładnie, ale potem wydruki zaczęły wychodzić takie jak na obrazku (pas przez środek kartki):
  Xerox Phaser 6121MFP/N - Brzydko drukuje, pytanie o radę odnośnie naprawy
  * wyjąłem wszystkie tonery okazało się, że też się sypią... wyjąłem też bęben, wyczyściłem rozsypany toner, włożyłem i znów było przez jakiś cza dobrze
  * sytuacja się jednak powtórzyła... wymieniłem w drukarce bębęn (bo okazało się, że kiedyś był nowy kupowany)
  * ale nic to nie dało - więc to nie wina bębna - zadzwoniliśmy więc do serwisu komputerowego... serwisant przyjechał (nie było mnie niestety przy tym), ale podobno powiedział, że to wina używania zamienników tonerów i chciał koniecznie sprzedać oryginały (ale z uwagi na cenę nie zostały zamówione), poza tym chyba zrobił to co ja wcześniej czyli wyczyścił drukarkę i powiedział, że za jakiś czas znów się popsuje

  Moje pytanie brzmi - czy ktoś się domyśla w czym może być problem i jak/gdzie to ewentualnie można naprawić i czy warto.

  Nie wierzę, że to wina zamienników, bo jak mówiłem wcześniej były oryginały i też jeden był całkowicie rozsypany - na podajniku i w całej drukarce było pełno tonera.

  Poza tym panie pracujące w biurze mówią, że kiedyś już ten Xerox był popsuty w taki sposób, że nie dało się do niego włożyć tonerów i był w naprawie. Zepsuł się na oryginałach.
 • Poziom 19  
  Jeśli w tej chwili brudzi nadal, wystarczy wyjąć czarny toner i zobaczyć czy na wałku tonera jest widoczny ślad na wydrukach. Z tonerami zamiennikami czy to Hp czy samsung czy Xerox były i zawsze będa problemy. Potrafią zrobić nawet 1000 wydruków i dopiero sypać na lewo i prawo. Mało który zamiennik dotrwa do końca.
 • Poziom 11  
  W tej chwili nie brudzi (po tym jak ją wyczyścił serwisant). Ale on sam powiedział, że za jakiś czas znów zacznie brudzić. Więc chyba niczego nie naprawił.

  A co do tonerów to jakoś na innych drukarkach używam zamienników i jest ok.
  Jakby wszystkie zamienniki padały po 1 dniu to by nikt ich nie kupował.

  =

  Czy taki efekt jak załączyłem na skanie to jest wina rozsypującego się tonera czy czegoś innego?
 • Poziom 19  
  Moim Zdaniem TAK. Jak zacznie znów brudzić zrób to co pisałem wcześniej. Na wałku tonera czarnego utworzy się taki nadmiar tonera, chmura i to właśnie jest złej jakości toner.