Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WV polo 1,3 - Jakie wybrać opony?

lavinia11 29 Sty 2015 10:53 708 4
  • #1 29 Sty 2015 10:53
    lavinia11
    Poziom 9  

Kupiłam niedawno samochód VW Polo i niestety, ale muszę szybko zmienić opony. Zastanawiam się, czy jest sens kupować jeszcze zimowe, bo wygląda, jakby zima się kończyła. Czy nie lepiej od razu letnie? A może w ogóle wielosezonowe? Jak myślicie, jakie byłyby najlepsze? No i na jaką markę najlepiej postawić, rozmiar jaki mnie interesuje to R14/155/45?

0 4
  • #2 29 Sty 2015 11:15
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

Widzisz jakie zimy ostatnio mamy. Jeśli auto uzywane "koło komina" kup wielosezonowe. jeśłi duże przebiegi i trasy warto mieć koła ( opony) na zmianę. Teraz chyba jeszcze przemęczysz sie na letnich ten miesiąc, czy dwa. A na jesień kup zimowe.

0
  • #3 29 Sty 2015 17:48
    xbajt
    Poziom 15  

Tak jak kolega wyżej napisał, zależy gdzie częściej jeździsz. Jeżeli jest to miasto, to polecam wielosezonowe. W miastach raczej szybko pozbywają się śniegu. Poza tym gdyby auto nie chciało jechać, to zawsze można skorzystać z komunikacji miejskiej. Dobre wielozezonówki nie są tanie - ale zwrócą Ci się na kosztach wymiany. Rzuć jeszcze okiem na motointegrator - tam czasami wrzucają dobre ceny na dany model opon. W tym rozmiarze którego szukasz mają obecnie Hankook i cept RS W442 za niewiele ponad 200 zł. Czyli komplet nowych kosztowałby około 800 zł.

0
  • #4 04 Lut 2015 09:05
    marcinusek
    Poziom 13  

R14/155/45 w tym rozmiarze to nowa przyzwoitej firmy zimówka kosztuje w granicach 150-180. Nie ma co oszczędzać, radzę kupić jako drugi komplet bo niestety Polska znajduje się w strefie klimatycznej gdzie nie przewidzisz kiedy będzie atak zimy. Nawet używane z wysokim bieżnikiem kilkuletnie będą o niebo lepsze od letnich opon.

0
  • #5 04 Lut 2015 09:38
    pusty20
    Poziom 22  

Ja bym dołożył jeszcze że wielosezonówki są dobre przez pierwszą zimę.Ale to jest moja opinia.Po prostu jak coś jest do wszystkiego to przeważnie jest do niczego.
    Nie na darmo koncerny kombinują ze składem mieszanki gumy i zupełnie inną stosują do opon zimowych niż do letnich.
    Decyzja oczywiście należeć będzie do Ciebie i powinna zależeć od tego jak dużo jeździsz i po jakich drogach się przemieszczasz.

0