Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Satel CA5 - Jak podłączyć radioodbiornik U1HS firmy elmes

jan pankowski 29 Jan 2015 11:47 4944 6
Optex
    jan pankowski
    Level 9  
    Witam.
    Które zaciski z odbiornika U1HS połączyć z zaciskami centrali Satel CA 5.
    Pozdrawiam.

Satel CA5 - Jak podłączyć radioodbiornik U1HS firmy elmes Satel CA5 - Jak podłączyć radioodbiornik U1HS firmy elmes
  • Optex
    suworow
    Admin of Property security
    Łączysz dokładnie tak samo jak czujnik w wybranym standardzie ( deol ,nc itp w/g potrzeby) a schemat znajdziesz w instrukcji do centrali. Wejście pod które podłączysz ma być odpowiednio oprogramowane ( w zależności od tego co ta radiolinia ma robić)
    Pozdrawiam
  • Optex
    jan pankowski
    Level 9  
    Podłączyłem jak czujniki jak na zdjęciu, jest zaznaczone liniami połączenie pomiędzy centralą CA5 i radioodbiornikiem U1HS. Ja chcę żeby można z pilota uzbrajać i rozbrajać alarm, prościej włączać i wyłączać alarm zdalnie, tego nie mam w tej chwili.

Satel CA5 - Jak podłączyć radioodbiornik U1HS firmy elmes
  • Helpful post
    sosarek

Level 43  
    Wyrzuć kabel opisany jako S (przeczytaj dokładnie do czego służy to będziesz wiedział dlaczego), podłącz kabel między styki C a COM w centrali.
    W Trybie serwisowym ustaw linię 4 typ NC, typ reakcji 7, FS9 - potwierdzenie zał/wył. na sygnalizatorze.
    suworow
    Admin of Property security
    sosarek wrote:
    podłącz kabel między styki C a COM w centrali.
    Rozumiem że chodzi tu o test, a nie docelowe podłączenie, pomijające styki Tamper. Wolałbym aby na forum udzielano porad zgodnych ze sztuką.
    Pozdrawiam
    sosarek

Level 43  
    Pisząc C odbiornika miałem na myśli styk wspólny przekaźnika. Osobiście odbiorniki z reguły montuję wewnątrz obudowy centrali wyprowadzając antenę na zewnątrz (więc nie wykorzystuję styków sabotażowych - ale to akurat moja fanaberia).
    jan pankowski
    Level 9  
    Instalowanie zakończone, system działa.
    Dzięki i pozdrawiam.