Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

jak podłączyć alarm w Berlingo 2007

bbongo 29 Jan 2015 11:52 996 9
lampy.pl
    bbongo
    Level 9  
    Witam
    Jak w temacie, próbuję podłączyć alarm do swojego berlingo blaszak, i poległem na krańcówkach i ewentualnie świetle kabinowym. nie wiem gdzie wpiąć przewody, nie posiadam też centralnego fabrycznego tylko sam zakładałem wcześniej. Od pewnego momentu przestał działać i próbowałem zlokalizować przyczynę ale też nic, chyba już się do tego nie nadaję.
    Czy ktoś może wie jak to zrobić i ma schemat lub fotki.
    Dziękuję z góry za pomoc.
  • lampy.pl
  • Helpful post
    coperfild
    Level 35  
    Jaki to alarm ?
    Co do centralnego , najpierw sprawdź zasilanie i masę do centralki jak jest ok.
    to do białego i brązowego na przemian podawaj masę zobacz czy coś zadziała.
  • lampy.pl
    bbongo
    Level 9  
    Alarm to barakuda dawniej anakonda bez wbudowanej centralki do siłowników, z alarmu wychodzi 2x minus do sterowania zamkiem centralnym zamknij i otwórz.
    a gdy podaję masę,,-" na centralkę jest pukanie w niej lecz nie działają siłowniki. a gdy poruszę siłownikiem dłonią góra duł masterem centralka też puka ale nic poz tym.
    Brak reakcji na drugim masterze i slawie nie wiem czy prawidłowo piszę, lecz połączenie jest teoretycznie bo gdy przekręcam kluczykiem w następnych drzwiach to centralka nadal puka.
    Ps: mam trzy szt. centralek bo myślałem że w nich jest problem ale podłączając każdą po kolei efekt jest ten sam.
    Pozdrawiam i dziękuję za poświęcony czas
  • Helpful post
    coperfild
    Level 35  
    Podczas kliknięcia przekaźnika , na zielonym i niebieskim z centralki musi pojawić się napięcie , jak będzie to pozostają siłowniki.
    bbongo
    Level 9  
    siłowniki kupiłem nowe
  • Helpful post
    Ireneo
    Level 42  
    Kontrolką żarówkową sprawdź sygnały
  • Helpful post
    Hirek2
    Level 25  
    Krańcówki.
    Białe 40 pinowe złącze w BSI
    Pin 4 drzwi kierowcy
    Pin 5 drzwi pasażera
    Pin 33 drzwi tył
    Pin 34 drzwi boczne przesówne, podłączać jeśli są.
    Wszystkie podłączenia przez diody.
    bbongo
    Level 9  
    Ok wszystko jasne przewód masowy w jakiś w dziwny sposób przestał podawać masę, gdy sprawdzałem czy kable są ok na moje nieszczęście żarówka się zapalała, gdy jednak podłączona była centralka z alarmem nie było odzewu. po przeprowadzeniu nowych kabli i sprawdzaniu czy działa po kolei każdy wina spadła na masę.

Dziękuję wszystkim za pomoc.
    Ps. Hirek2 Masz może jakieś zdjęcia lub od której liczyć piny?
    Dzięki
  • Helpful post
    Hirek2
    Level 25  
    Rozbierz wtyczkę, wyciągnij obie połówki. Na każdej z nich z boku jest numeracja.
    bbongo
    Level 9  
    Dziękuję Wszystkim za pomoc.
    Rozwiązanie podałem post wcześniej.