Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Malowanie, odświeżenie podniszczonych kolumn. Nitromal?

czaczacza 29 Sty 2015 12:26 828 4
 • #1 29 Sty 2015 12:26
  czaczacza
  Poziom 5  

  Witam,
  Mam pytanie. Posiadam podniszczone, porysowane kolumny (ucierpiały w transporcie). Budowa sklejka, pomalowane lakierem ze strukturą baranka - fabrycznie w kolorze czarnym. Czy byłaby szansa aby je nieco odświeżyć w jakiś prosty sposób? Czy jakbym dokładnie oczyścił powierzchnię a następnie przejechał cienką warstwą po całości np. Nitromalem to wyjdzie z tego zadowalający efekt? A może wystarczy zwykły czarny spray? Co myślicie?

  0 4
 • #2 29 Sty 2015 12:50
  Tomek Janiszewski
  Poziom 32  

  czaczacza napisał:
  następnie przejechał cienką warstwą po całości np. Nitromalem to wyjdzie z tego zadowalający efekt? A może wystarczy zwykły czarny spray?
  Obojętnie czym - to zdecydowanie nie po całości, zwłaszcza jeśli głośniki są na zawieszeniach piankowych lub gumowych a nie jak kiedyś - na papierowych lub szmacianych. Opary rozcieńczalnika przyspieszą bowiem proces autodegradacji zawieszeń. Trzeba zatem nie tylko wymontować głośniki na czas malowania., ale i solidnie przewietrzyć obudowy, nawet i przez tydzień i dłużej, aż zapach zupełnie zniknie, póki nie zamontuje się głośników z powrotem.

  0
 • #3 29 Sty 2015 12:55
  czaczacza
  Poziom 5  

  To obudowa zamknięta typu bandpass. Głośniki są schowane w środku, a kolumna ma tylko dwa otwory. Dokładnie bym pozaklejał wszystkie otwory, moduł wzmacniający z tyłu kolumny również. Chodzi mi tylko o opinie i sugestię czym ją "przejechać" aby uzyskać zadowalający efekt. Lakier na kolumnie ma już strukturę ale po bokach jest sporo rys.

  0
 • #4 29 Sty 2015 13:08
  marian133
  Poziom 38  

  Pokaż zdjęcia tych paczek aby zobaczyć co to za struktura.
  Jeśli to paczki DIY malowane nitromalem, to spokojnie możesz nałożyć cienką warstwę nitromalu pistoletem (spray odpada).
  Jeśli natomiast to warnex, to nie wiem, musiał by się wypowiedzieć ktoś kto wie czy można na to nałożyć nitromal.

  0
 • #5 29 Sty 2015 13:12
  czaczacza
  Poziom 5  

  Wierzchnia warstwa to Warnex. Kolumna to subbas estradowy aktywny. Postaram się w wolnej chwili zrobić zdjęcia tym paczkom. Czy ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?

  0