Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Automatyka do wentylatora - tworzenie układu stałego ciśnienia.

29 Sty 2015 13:07 705 2
  • Poziom 1  
    Witam,

moja wiedza na temat automatyki jest bardzo powierzchowna więc postaram się wytłumaczyć łopatologicznie o co mi chodzi.
    Mam wentylator kanałowy z silnikiem 230V, dwubiegowy. Chciałbym do niego podpiąć (stworzyć) sterownik, który będzie mierzył poziom ciśnienia w kanale wentylacyjnym utrzymując je na stałym poziomie. Każda zmiana poziomu ciśnienia miałby powodować zmianę prędkości obrotowej wentylatora.

Całość ma pilnować aby w kanale cały czas był stały poziom ciśnienia.

Czy takie rozwiązanie jest możliwe: presostat z wyjściem 0-10V + tyrystorowy regulator obrotów wentylatora z wejściem 0-10V?

Czy ktoś na forum ogarnia na tyle temat, że byłby w stanie podjąć się takiego zadania w ramach zlecenia? Najchętniej jakby całość była zamknięta w jednej puszce IP54 (minimum).

Takie rozwiązania są na rynku dostępne ale chcę stworzyć własne (do wglądu mogę przesłać zdjęcia, schematy istniejących sterowników).

Dziękuję za pomoc
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 21  
    Mekto12 napisał:
    Czy takie rozwiązanie jest możliwe: presostat z wyjściem 0-10V + tyrystorowy regulator obrotów wentylatora z wejściem 0-10V

Tak nie zadziała. Jak sygnał z czujnika wzrośnie to zadawanie sterownikiem wzrośnie i całość się rozpędzi.
    Regulator np. AR600 z PID. Czujnik ciśnienia w kanale jakiś, nie wiem jaki bo za mało danych. Może to Link
    Co do sterownia to m.in. poczytaj to: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2406055.html. Nie wiemy jaki jest silnik wentylatora no i jako dwubiegowy to już nie będzie.
    Mekto12 napisał:
    Czy ktoś na forum ogarnia na tyle temat, że byłby w stanie podjąć się takiego zadania w ramach zlecenia?

Uzupełnij profil chociaż o miasto.