Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sluchawki Sony DS6500 - Brak dzwieku w sluchawkach.

Taghor 29 Sty 2015 13:37 561 3
  • #1 29 Sty 2015 13:37
    Taghor
    Poziom 9  

Witam.
    Bardzo proszę o poradę w sprawie podłączenia urządzeń. Posiadam amplituner HK 156 z kinem domowym . Do amplitunera jest podłączone PS3 za pomocą HDMI. Do amplitunera jest podlaczony Tv Samsung F8000. Wszystko działa jakos w miare, tzn mam dźwięk z TV, po wlaczeniu HK mam dźwięk z kina , no i jak wlacze ps3 to mam dźwięk z PS3 przez kino domowe. Zakupiłem słuchawki bezprzewodowe Sony DS 6500 i próbowałem je podłączyć do amplitunera za pomocą kabla optycznego. Mam z tylu 2 miejsca na podłączenie kabla optycznego, przy każdym z nich w słuchawkach ...cisza. Próbowałem cos poustawiać w menu amplitunera czy w Tv ale nic się nie zmieniło. Szczerze myślałem ze amplituner sam wykryje podłączone słuchawki i wszystko będzie polegało na przełączeniu pilotem opcji na amplitunerze, ale niestety. Robię jakiś błąd, może ktoś ma jakąś rade w tej sprawie. Z góry dziękuje

0 3
  • Sklep HeluKabel
  • #2 29 Sty 2015 15:02
    leszekpo59
    Poziom 26  

Witaj. Wspomniane gniazda, o których piszesz(2 miejsca na podłączenie kabla optycznego), to są WEJŚCIA sygnału cyfrowego, a Ty potrzebujesz WYJŚCIA sygnału. Gniazdo do podłączenia słuchawek znajduje się z przodu ( po lewej stronie obok wejścia USB). Podłączenie przewodu od nadajnika Sony DS 6500 w to gniazdo pozwoli Tobie cieszyć się dźwiękiem z bezprzewodowych słuchawek. Pozdrawiam.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 29 Sty 2015 15:17
    Taghor
    Poziom 9  

Sprawdziłem i wygląda to tak , ze z przodu na amplitunerze jest gniazdo słuchawkowe typu jack, oraz pod klapka gniazdo usb i 2 gniazda typu chincz, ale gniazda optycznego nie ma. Czy to oznacza ze nie mam możliwości podłączenia tych słuchawek przez kabel optyczny?
    Jest druga możliwość podlaczenia chyba przez te "chincze" jednak nie wiem czy to wogole ma sens ze względu na jakość dźwięku przy oglądaniu filmów, słuchaniu muzyki czy grze w PS3?
    Jeżeli nie to jakie mam wyjście? Wymiana amplitunera? Podlaczenie jakos przez TV, PS3?Dziekuje za odpowiedzi

0
  • #4 29 Sty 2015 15:26
    Polon_us
    Poziom 41  

Jeżeli kolega chce podłączyć te słuchawki przewodem optycznym, to proszę je podłączyć do telewizora. Z specyfikacji wynika, że telewizor ma optyczne gniazdo wyjściowe audio.
    Proszę pamiętać, że przełącznik źródła w bazie(?) słuchawek musi być ustawiony na Digital

0