Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pilot autoalarmu Tytan Max Defender przestał działać.

Raymond 18 29 Sty 2015 14:10 1401 8
  • #1 29 Sty 2015 14:10
    Raymond 18
    Poziom 7  

Witam.
    Po zaparkowaniu auta chciałem pilotem uzbroić alarm a tu ani drgnie. Poszedłem po zapasowego pilota alarmu i wszystko zadziałało bez problemu. Wynika z tego, że nie działa pilot. Czy to możliwe żeby pilot sam się rozprogramował? Podmieniłem baterie ze sprawnego pilota, lecz też nie działa. Podczas naciskania na przyciski pilota zapala się na nim dioda lecz alarm nie reaguje. Alarm to ,,Tytan max defender'

0 8
  • #2 29 Sty 2015 18:10
    sosarek

Poziom 43  

Jeśli posiadasz instrukcję do autoalarmu i jest w niej opisana procedura kodowania pilotów możesz spróbować go zaprogramować.

0
  • #3 29 Sty 2015 18:44
    elektro63
    Poziom 2  

Jeśli jest to system ze zmiennym kodowaniem (np. Keeloq) to może uszkodzić się zawartość pamięci eeprom w pilocie, wtedy pilot wysyła tylko śmieci, miałem tak w innym fabrycznym pilocie.

0
  • #4 29 Sty 2015 19:14
    CameR

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów

Procedura programowania pilotów:
    Dwa razy w krótkim czasie włącz i wyłącz stacyjkę.
    Dioda LED zacznie migać.
    Naciśnij razem dwa przyciski pilota.
    Dioda LED mignie jeden raz.
    Włącz/wyłącz zapłon - dioda mignie dwa razy.
    Powtórz tą czynność aż dioda mignie sześć razy.
    Jesteś w trybie programowania pilotów (parametr 6).
    Dioda zapali się, naciśnij dowolny przycisk pierwszego pilota - dioda przygaśnie na chwilę. To samo zrób z drugim pilotem.

To w zasadzie wszystko, co sam możesz zrobić.
    Jeżeli nie pomoże - konieczne będzie "zaplecze pomiarowe" i serwis.

0
  • #5 29 Sty 2015 23:07
    Raymond 18
    Poziom 7  

Posiadam instrukcję programowania od tego alarmu. Czy jeżeli zaprogramuję od nowa tego niesprawnego pilota to też będę musiał zaprogramować od nowa tego sprawnego pilota, czy to nie ma żadnego znaczenia?

0
  • #7 30 Sty 2015 01:05
    Raymond 18
    Poziom 7  

No i teraz mam problem, bo w instrukcji którą posiadam napisane jest, że do wpisywania pilotów trzeba wybrać parametr nr 8, a na foru wyczytałem że parametr nr 6. Więc który parametr teraz wybrać, żeby czegoś nie skopać? Może mam instrukcję od alarmu ,,Tytan Max Ultra'' ale taką otrzymałem, chociaż nie wygląda ona na oryginał, tylko ja by wydrukowana z neta Poniżej parametry z instrukcji którą posiadam.

OPIS TRYBU USTAWIANIA PARAMETRÓW................................ 10
    • Zasady ogólne dla trybu ustawiania parametrów ................................................. 10
    • Włącz tryb ustawiania parametrów ...................................................................... 10
    • PARAMETR 1 - ustawianie czułości czujnika ruchu .......................................... 10
    • PARAMETR 2 - odblokowanie funkcji immobilisera ........................................ 11
    • PARAMETR 3 - odblokowanie i ustawienia funkcji antynapadu, sprawdzanie
    dodatkowych czujników....................................................................................... 11
    • PARAMETR 4 - czas centralnego zamka / funkcja komfort ............................... 13
    • PARAMETR 5 - automatyczne zamykanie centralnego zamka........................... 14
    • PARAMETR 6 - automatyczne (pasywne) właczenie alarmu ............................. 14
    • PARAMETR 7 - odczytanie źródeł trzech ostatnich alarmów............................. 15
    • PARAMETR 8 - wpisywanie pilotów.................................................................. 16

0
  • #8 30 Sty 2015 08:16
    B-A-Y-E-R
    Poziom 9  

Witam,

producent tego urządzenia stale prowadzi prace nad ulepszaniem oprogramowania. Z tego co napisałeś wynika, że Masz zastosowaną
    nowszą wersję oprogramowania w alarmie niż opisana na forum. Naklejka z typem urządzenia, aktualną zastosowaną w urządzeniu wersją
    oprogramowania, datą produkcji, homologacją itp. jest zawsze na dolnej części urządzenia. Zastosuj procedurę kodowania zgodna
    z Twoją wersją centralki i instrukcją załączoną do tego urządzenia a unikniesz kłopotów z nieprawidłowym kodowaniem.

0
  • #9 30 Sty 2015 16:37
    Raymond 18
    Poziom 7  

Dzisiaj próbowałem wpisać piloty od nowa według mojej instrukcji. A więc jest to parametr 8.
    Niestety nie dało rady wpisać uszkodzonego pilota. Pilot sprawny wpisał się bez problemu. Więc pozostaje dokupić drugiego pilota i wpisać go od nowa.
    Dziękuję wszystkim za sugestie i temat zamykam.

0
  Szukaj w 5mln produktów