Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG, SCX-5530FX/XEG - wyświetla komunikat "Zesp. utrw. Otwarte drzwi&qu

29 Sty 2015 18:28 1569 2
  • Poziom 5  
    Witam, posiadam urządzenie wielofunkcyjne SCX-5530FN firmy SAMSUNG. Po włączeniu zasilania drukarka przechodzi auto test i wyświetla komunikat "Zesp. utrw. Otwarte drzwi". Dokonałem sprawdzenia wszystkich możliwych ruchomych klapek również z wyciągnięciem tonera i ponowną jego instalacją, wyciągnięciem zasobnika papieru i jego ponownej instalacji. Po ponownym uruchomieniu wyświetlacz nadal pokazuje ten sam komunikat dotyczący otwartych drzwi zespołu utrwalania.

Czy ktoś już się spotkał z takim problemem i zna jakieś rozwiązanie?
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Znajdź na formatterze gniazdko do którego podpięty jest czujnik otwarcia drzwi fusera. Podepnij do przewodów we wtyczce multimetr na pomiat rezystancji i zamyka/otwieraj drzwiczki. Jeśli czujnik jest sprawny to będzie się zmieniała wartość z ~0Ohm (obwód zamknięty) na 1 (czyli poza zakresem - obwód otwarty)

Dodano po 15 [minuty]:

Tak się otwiera dzrwiczki fusera:
    SAMSUNG, SCX-5530FX/XEG - wyświetla komunikat "Zesp. utrw. Otwarte drzwi&qu
  • Poziom 5  
    Dostałem się do stycznika SM 5A125/250VAC, który posiada trzy nóżki w układzie 1-3-2 i otrzymałem takie parametry:
    1-3 NO - drzwiczki otwarte 0 Ohm zamknięte 1,2 Ohm
    1-2 NC - drzwiczki otwarte 1,2 Ohm zamknięte 0 Ohm

Dodano po 5 [minuty]:

Mój błąd, sprawdziłem stycznik drzwiczek przednich, zaraz sprawdzę tył

Dodano po 27 [minuty]:

Dobrałem się do stycznika od fusera i zrobiłem pomiary:
    1-3 NO - otwarte 0 Ohm zamknięte 0,5 Ohm
    1-2 NC - otwarte 0,5 Ohm zamknięte 0 Ohm

Dodano po 1 [godziny] 44 [minuty]:

Rozkręcając obudowę natknąłem się na wykrzywioną blaszkę zawiasu od fusera, wyprostowałem zawias i po skręceniu drukarki oraz po włączeniu zasilania drukarka przeszła test i zgłosiła gotowość do pracy, zaraz rozpocznę testy druku. Dzięki za pomoc