Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zipp Quantum 2T - Rozrusznik nie obraca wału.

krystian 1710 29 Jan 2015 18:46 2478 12
    krystian 1710
    Level 8  
    Mam problem z rozrusznikiem w zipp Quantum 2T. Rozrusznik kręci ale na pusto nie łapie w ogóle wału. Kręci tą dużą zębatką na końcu wariatora ale niczym więcej... proszę o pomoc :cry: Dodam jeszcze, że to stało się po tym jak zmieniałem wariator i ta duża zębatka zleciała i po założeniu wszystkiego już nie kręcił...
    krystian 1710
    Level 8  
    wolne koło czyli ? w nim są te trzy małe rolki? Jeśli to ono no to są wszystkie na swoim miejscu. :)
    User removed account
    Level 1  
    krystian 1710
    Level 8  
    sam już nie wiem. wszystko wydaje się oki :) a ta duża zębatka się kręci...
    krystian 1710
    Level 8  
    tam właśnie są tylko te rolki nie ma żadnych sprężynek.. a mogli byście znajść jakiś schemat teg0 ?
    krystian 1710
    Level 8  
    ja mam z plastikiem :/
    web69
    Level 31  
    Zgoliło wielowpust na dużym kole... rozbierz wariator i będzie widać.
    krystian 1710
    Level 8  
    Rozebrałem i nic nie widać, są tam tylko te trzy rolki bez niczego w dodatku mają dużo miejsca i poruszają się swobodnie...
    web69
    Level 31  
    A duże koło które jest napędzane przez rozrusznik, siedzi na tym samym wale... Sam napisałeś, że się kręci razem z rozrusznikiem, jak nie obraca wału to... Zaprowadź do mechanika, w tym skuterze są aż 3 elementy odpowiedzialne za elektryczny rozruch, a nie dajesz rady.
    krystian 1710
    Level 8  
    2 elementy działają :) a w trzecim z wałków wyleciały sprężynki i w tym tkwił problem. W mojej okolicy nie opłaca się zaprowadzać skutera do serwisów bo za samo zdiagnozowanie problemu płaci się 50zł a u mechaników wszystkie terminy zajęte lub nie chce im się zajmować takimi pierdołami :)