Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

laptop do pracy szczególnie gier 4000-4500 zł.Asus , MSI

dper15 29 Sty 2015 20:18 1398 7
  • #1 29 Sty 2015 20:18
    dper15
    Poziom 17  

Witam
    Zastanawiam się nad zakupem laptopa, do pracy ale szczególnie grania.
    Znalazłem w internecie ASUS G551Jm-Cn148H ale w sklepie nie przypadł mi do gustu.
    Znalazłem również Msi GE70 Apache Pro (GE70 2PE-493XPL) , lecz słyszałem że nie są one tak żywotne jak ASUS.
    Możecie się wypowiedzieć na ten temat . Może byłby lenovo lub toshiba ?

0 7
  • #2 30 Sty 2015 01:20
    Pavlovic
    Poziom 8  

Co do MSI mam mieszane odczucia. Po pierwsze, tablet msi bardzo długo się ładował. Okazało się, że nie tylko mój. Problem z baterią i sporo osób to serwisowało. Po drugie, laptop brata ma dziwny odruch rozłączania i łączenia internetu, tzn. zdarzają się sytuacje, że co kilka sekund internet się rozłącza, znów łączy i tak w kółko. Po trzecie, laptop zamówiony dla wuja nie dotarł. MSI wycofało całą partię laptopów razem z tymi już spakowanymi i zamówionymi z powodu nieznanej usterki fabrycznej. No i wreszcie po czwarte, sam zastanawiam się nad kupnem laptopa do gier, więc poszedłem do sklepu. No i znów okazało się, że sparzyli się na MSI i od tamtego czasu nie sprzedają. Nie pytałem o szczegóły. To moge o MSI powiedzieć z własnego doświadczenia. Co do Lenovo, nawet wikipedia podaje, że to chińczycy. Nie miałem ich, więc się nie wypowiadam, chociaż wykupili część IBM, więc może im to na dobre wyjdzie.

0
  • #3 30 Sty 2015 17:51
    dper15
    Poziom 17  

Ja znowu o MSI słyszałem ze mają wadę z chłodzeniem i ze stabilnością. Zastanawiam się czy jak kupiłbym Asusa z multimedialnej serii z porzadnymi parametrami to czy będzie wydajnością równał się z serią gaming.

0
  • #4 30 Sty 2015 18:08
    gregorianin
    Poziom 27  

poszukaj czegoś z Asusa G750

0
  • #5 30 Sty 2015 22:39
    dper15
    Poziom 17  

Niestety gregorianin nie na moją kieszeń :(

0
  • #6 31 Sty 2015 01:49
    brozinho
    Poziom 15  

W tej cenie masz Lenovo Y50-70 z i7 i GTX860 - tutaj dobre wykonanie, matowa matryca FHD, podświetlana klawiatura, dobre głośniki JBL. Kupujesz do niego dobrą podkładkę i problem temperatur masz z głowy.

0
  • #7 19 Kwi 2015 23:28
    dper15
    Poziom 17  

Jednak zdecydowałem się na MSI i budżet wzrósł do 5000zl
    Zastanawiam się nad procesorem graficznym, 870m czy 950.
    Dziwi mnie fakt dlaczego Nvidia juz nie sprzedaje 950m i 960m, czyżby niewypał? No i parametry 950 są gorsze niż 870.
    Myślę również nad dyskiem SSD,(na sam system) + 750 lub 1TB jednak system byłby stabilniejszy.
    Matryca jednak 17,3 bo jak gram na 15 to jednak trochę za mało.
    Możecie jakoś pomóc?

0
  • #8 29 Kwi 2015 16:35
    Pavlovic
    Poziom 8  

Jeżeli budżet do 5000, zastanów się nad tym asusem g750. Nawet tu na forum znajdziesz informacje, że jeśli masz słabe chłodzenie, nie wykorzystasz potencjału maszyny. ROG oferuje chłodzenie, które w niektórych modelach pozwala nawet na podkręcanie... Ja również szukam laptopa do 5000, chciałem wziąć lenovo y50-70, które ma dość dobre parametry, ale smaży wszystko w środku. Zobacz również Clevo. Możesz kupić słabszy sprzęt, później go ulepszyć (łącznie z procesorem i kartą graf.) Możliwości jest mnóstwo, ale jak sam słusznie zauważyłeś, nie wszystkie są dostatecznie żywotne. O SSD nie trzeba wiele mówić. Chyba najwięcej wnosi do szybkości działania.

0
  Szukaj w 5mln produktów