Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FAAC 414 - Dodatkowy radioodbiornik do centrali E 045

jasmik 29 Sty 2015 20:30 1638 13
  • #1 29 Sty 2015 20:30
    jasmik
    Poziom 9  

Witam mam pytanie do formowaczów znających się w temacie.

Posiadam FAAC 414 Centrala E 045
    Dołączony do centrali jest radioodbiornik Moduł radiowy F 868 MHz + dwa piloty XT2 868 MHz SLH LR.

Pytanie dotyczy czy można dołączyć drugi radioodbiornik uniwersalny do Faac ale obsługujący niższa częstotliwość 433mhz rc by ten odbiornik zgrać z nadajnikiem który montuje się w samochodzie by muc otwierać bramę światłami?

myślałem by dodatkowy odbiornik podpiąć do zasilanie 16 i 17 oraz do 9 (OP-A) pytanie czy nie będą się gryzły dwa odbiorniki i czy można będzie go zaprogramować?

0 13
  • #2 31 Sty 2015 00:35
    jasmik
    Poziom 9  

Zna ktoś temat?

0
  • #3 01 Lut 2015 10:13
    kotbury
    specjalista -automatyka bramowa

Zna ale jest do tego podforum bramowe.

Dobrze kombinujesz - zasilanie dodatkowego odbiornika tak jak napisałeś, sygnał otwierania - zwarcie minusa (15, 16) z OPEN A (9). W przypadku odbiornika zewnętrznego FIX (a innych - minus podłączyć do jednego ze styków przekaźnika odbiornika przy samym odbiorniku) wystarczą 3 kable - tak jak napisałeś.

I nie będą się gryzły a dodatkowy odbiornik jest zupełnie autonomiczny i programuje się go osobno (nie z centralki).

PS. Jaki nadajnik w samochodzie?

0
  • #5 02 Lut 2015 13:57
    jasmik
    Poziom 9  

dziękuję za odpowiedź.

Jeśli chodzi o nadajnik do samochodu:

a odbiornik myślałem:

Nie wiem czy ta konfiguracja będzie poprawna, no i czy będzie duży problem zaprogramować ten odbiornik?

0
  • #7 03 Lut 2015 08:05
    jasmik
    Poziom 9  

TvWidget napisał:
    Możesz też zrobić całkowicie automatyczne otwieranie bramy gdy w jej pobliżu pojawi się samochód.
    Zobacz https://www.youtube.com/watch?v=IR41IOHCQ5s&feature=youtu.be
    Całość można tak ustawić aby brama się otwierała tylko jeśli samochód się porusza. Gdy zaparkuje przy niej ta się się zamknie.

Naprawdę też dobre rozwiązanie. tylko pytanie gdzie to kupić i ile kosztuje
    1. nadajnik i-node CS
    2. odbiornik i-node CR
    co do nadajnika myślę, że czasie jazdy/pracy samochodu będzie cały czas pracował - i pytanie ile on wytrzyma na tej bakteri

zestaw w/w FAAC niestety jest dosyć drogi bo koszt ok 280-300zł, ciekawe ile I-NODE

0
  • #8 03 Lut 2015 08:42
    TvWidget
    Poziom 32  

Zobacz: http://i-node.pl/sklep/

Czas pracy na baterii zależy od ustawionej mocy wyjściowej czyli pośrednio zasięgu.
    Np. dla -2dBm (typowy zasięg 10m) urządzenie powinno pracować prawie rok.
    W podstawowym trybie dane są cały czas wysyłane (co 1.28 sek). Niezależnie od tego czy występuje ruch czy nie. Po włączeniu trybu ekonomicznego rozgłaszanie będzie się odbywało tylko gdy wystąpi alarm. W znaczący sposób zmniejsza to pobór prądu.

Tag można zaczepić też do kluczyków. Jest to wygodne gdy do garażu jest tylko wejście przez bramę. Czujnik musi się poruszać przez ustawiony czas aby wyzwolić alarm. Kulczyki leżące na stole nie spowodują otworzenia bramy. Jest to istotne gdy garaż jest blisko domu.

Jeśli chodzi o odbiornik to dostępna jest też wersja z dwoma wyjściami. Jedno jest impulsowe NO. Służy do symulacji naciśnięcia pilota. Drugie jest NC i przewidziane jest do symulacji zasłonięcia fotokomórki. w pewnych zastosowaniach jest to przydatne.

1
  • #9 05 Lut 2015 19:31
    jasmik
    Poziom 9  

TvWidget - bardzo fajne rozwiązanie i cena taka sama więc teraz muszę przemyśleć temat co wybrać :)

A, ze nie chce zaśmiecać forum, pozwolę zapytać. Mam dzwonek bezprzewodowy gdzie nadajnik korzysta z baterii A23 12V - jeśli doprowadzę do tego nadajnika prąd z centrali. to czy nadajnik nie spali się?? pomysł padł gdy zobaczyłem ze zasilane jest baterią 12v.

0
  • #10 05 Lut 2015 19:41
    TvWidget
    Poziom 32  

Nie wiem co dokładnie masz na myśli pisząc "prąd z centrali". Jeśli jest to 12V DC to oczywiście możesz bez obaw zasilić tym napięciem bezprzewodowy dzwonek.

0
  • #11 05 Lut 2015 19:58
    jasmik
    Poziom 9  

Myślałem że do centrali 16 i 17 tylko teraz patrzę ze tam jest 24V nie wiem dlaczego myślałem że jest 12V. a jest jakieś "guwienko" co zmieni prąd z 24v na 12v pomijając reduktor napięcia który drogi jest ok 50zł i transformatora?

0
  • #13 06 Lut 2015 09:03
    TvWidget
    Poziom 32  

kotbury napisał:
    Stabilizator 7812 + 2 kond. po 100 nF (wszystko za 5 zł) albo mniej.

1. Tam jest 24V AC. Potrzebny jeszcze prostownik.
    2. Ten "7812" ma dopuszczalne napięcie wejściowe ~35V. Myślę, że po prostowniku napięcie zbliży się niebezpiecznie blisko do tej wartości.

0