Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Avensis - Nie działa centralny zamek

maciekkkPL123 29 Jan 2015 20:49 8508 4
    maciekkkPL123
    Level 8  
    Witam, moja ciocia posiada Toyotę Avensis z 1998r. kombi, 2.0 Diesel. W samochodzie jest centralny zamek, lecz nie z pilota, a tylko z kluczyka. Nagle centralny przestał kluczyć wszystkie drzwi. Z początku było słychać jak centralny ''chodzi'', lecz teraz nie daje żadnego znaku. Każde drzwi trzeba osobno zamykać. Co najgorsze to to, że nie da się zamknąć bagażnika. Bezpieczniki sprawdzone, co dalej proponujecie?
    marktds
    Level 10  
    miałem podobnie w alfie , przyczyną był zły styk na krańcówce w zamku, po rozebraniu wyczyszczeniu i złożeniu wszystko wróciło do normy
    CameR

Moderator of Vehicle Security
    Sterownik nad lewym kolanem kierowcy.
    Toyota Avensis - Nie działa centralny zamek
    Zamykanie / otwieranie - sterowanie (masa) na przewodach niebieskim i niebiesko/pomarańczowym sterownika.
    Sprawdź czy jest zasilanie sterownika, masa, wszystkie połączenia między siłownikiem w drzwiach a sterownikiem, przelotki przewodów drzwi itd...
    Stanisław Chwalisz
    Level 34  
    Bateria w kluczyku ?
    kyller83
    Level 10  
    Mam prawie to samo w swojej avce. Problem polega na tym że centralny zamek nie działa w ogóle jak jest podłączony silniczek w drzwiach kierowcy, jak zdejmę z niego kostkę to centralny działa z kluczyka.Synchronizowałem kluczyk, wyciągnąłem centralke, czyscilem kostki i nic. Tylko przy odlaczonych drzwiach kierowcy działa.3 drzwi i klapa bagażnika zamyka się centralnym, a drzwi kierowcy z kluczyka. Myślę że przyczyną może być to co kolega wyżej napisał- rozebrać i wyczyścić. Za parę dni wykonam U siebie ten zabieg,i dam znać czy działa. Pozdrawiam.