Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laguna II - Szyba kierowcy przy podnoszeniu do góry cofa się w dół 2-3cm

29 Sty 2015 20:57 3402 8
  • Poziom 8  
    Gdy opuszczam szybę w dół jest dobrze (za każdym razem), jak nacisnę przycisk do góry szyba jest opuszczana przez silnik około 2-3 cm w dół i staje, po ponownym naciśnięciu przycisku to samo i dopiero powiedzmy po trzecim razie idzie w górę. Po kilkukrotnym opuszczaniu i podnoszeniu całkowity brak reakcji na przycisk (nieważne, czy szyba otwarta czy zamknięta) nie można zamknąć ani otworzyć, po krótkiej przerwie (kilkanaście sekund) zaczyna znów działać, ale jak wyżej.
    Wyjąłem przycisk, sprawdziłem działanie miernikiem - jest ok, dodatkowo sprawdziłem na "krótko" bez zmian.
    Nadmieniam, że gdy szyba jest całkowicie zamknięta lub opuszczona do dołu działa otwieranie i zamykanie tzn. szyba się zachowuje prawidłowo, niezależnie czy nacisnę przełącznik w I poz. (lekko - szyba otwiera się tyle ile trzymam przycisk), czy II poz. mocniej (szyba sama otwiera się i zamyka do końca).
    Co może być przyczyną takiego zachowania ?
  • Poziom 15  
    Wygląda na to że coś ci blokuje szybę
    Może prowadnica jedna spadła. Sprawdź
    Pod oporem silniczek tak się zachowuje w każdym aucie
  • Poziom 13  
    kantuje sie szyba zaczyna dzialac ci przeciazeniowka czuje opor i cofa szybe .sprawdz prowadnice ,drzwi do rozebrania i sprawdzenie pracy swobednego ruchu szyby
  • Poziom 10  
    dokladnie , za duzy opór przy podnoszeniu
  • Poziom 8  
    Problem rozwiązany, przyczyną były opory na podnośniku szyb, po nasmarowaniu pomogło.
  • Poziom 18  
    Sprawdź wtyczkę w słupku
  • Poziom 8  
    Dzięki, sprawdzę, ale podpowiedz mi jak ją się rozłącza bo nie chcę coś uszkodzić, poza tym sądzisz, że może być przyczyną takiego zachowania szyby brak dobrego styku w złączu o którym wspominasz.
    Czytałem gdzieś, że przyczyną może być luźna linka w podnośniku - jak sądzisz ?
  • Poziom 15  
    scott37 napisał:

Wg filmiku to do góry ewidentnie słychać że z oporem idzie
    Trzeba rozebrać tapicerkę sprawdzić linki na rolecie siłownika może się skrzyzowała albo prowadnice (lużne spadły plastiki. Przełącznik wydaję mi się że jest ok.
    Jak opuścisz szybę do prawie do końca -złap palcami i zobacz czy chodzi na boki, Jak tak sprawę masz jasną
  • Poziom 8  
    Problem rozwiązany, przyczyną były opory na podnośniku szyb, po nasmarowaniu jest ok.