Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GT-I9301 S3 NEO - Połączenie z wieżą via mini-jack - cinch

prosper5250 29 Sty 2015 21:24 2091 5
  • #1 29 Sty 2015 21:24
    prosper5250
    Poziom 8  

Jak w temacie - połączyłem wspomniany telefon ze starą ale nadal jarą wieżą Techicsa EH-600 rozdzielaczem typu jack-cinch (jack - 3x cinch, wtyki biały, czerwony i żółty, podłączam tylko fonię stereo, więc jeden pozostaje wolny, żeby było ciekawiej biały pozostaje wolny - tylko wtedy mam obydwa kanały czynne w wieży). Problem polega na tym, że gdy wcisnę w odtwarzaczu (czy to stockowym czy innym z PlayStore) przycisk pauzy bądź stop po kilku sekundach następuje trzask i telefon się wiesza. Gdy tylko rozłączę przewód telefon odwiesza się. Nie ma znaczenia czy podłączam do wieży jako VDP czy VCR jest to samo. Wcześniej w ten sposób miałem podłączony tani tablet ASUSA (K01A) i to podłączenie działało znakomicie. Dodam też że np. Experia Z1 Compact w ogóle nie pozwala się tak spiąć - zetka ta nie wykrywa wtedy w ogóle podłączonego wtyku mini-jack.
    Czemu tak się dzieje? Czy jeśli kupię kabel jack-cinch i podłączę telefon z wieżą z pominięciem przejścówki uda mi się wyeliminować problem z funkcjonalnością pauzy i zatrzymania?

1 5
  • Pomocny post
    #2 30 Sty 2015 02:36
    Polon_us
    Poziom 41  

prosper5250 napisał:
    rozdzielaczem typu jack-cinch (jack - 3x cinch, wtyki biały, czerwony i żółty, podłączam tylko fonię stereo, więc jeden pozostaje wolny, żeby było ciekawiej biały pozostaje wolny - tylko wtedy mam obydwa kanały czynne w wieży).

Podane objawy wskazują, że kolega używa nieprawidłowej przejściówki, a w zasadzie wtyku minijack. Jestem przekonany, że jest on podzielony na 4 sekcje. A powinien był być podzielony na 3 sekcje, tak jak na poniższym zdjęciu.
    Mogło to działać z tabletem, który prawdopodobnie miał gniazdo minijack video+audio.
    W przypadku tego telefonu te gniazdo jest określane jako "Sound (dźwięk)". Także ta przejściówka nie będzie działać. Potrzebna jest ta pokazana poniżej. I od tego trzeba zacząć.

GT-I9301 S3 NEO - Połączenie z wieżą via mini-jack - cinch

0
  • #3 31 Sty 2015 07:45
    prosper5250
    Poziom 8  

Zgadza się - wtyk mini-jack tej przejściówki podzielony jest na 4 sekcje. Zatem kupię dziś przewód 1x jack - 2x cinch. Dzięki!

0
  • #4 31 Sty 2015 07:56
    johnkatowice
    Poziom 10  

Tak jak pisał kolega polon potrzebny jest zwykły kabel 3 cz.

0
  • #5 31 Sty 2015 23:29
    prosper5250
    Poziom 8  

Kupiłem przewód mini-jack - 2x cinch i spiąłem nim obydwa urządzenia. Przewód rozwiązał problem (wtyk mini-jack 3-sekcyjny). Bardzo dziękuję za sugestię koledze Polonowi - rozwiązała problem. Nie klikam przycisku "rozwiązano", bo chcę jeszcze sprawdzić to połączenie ze wspomnianą w pierwszym poście Experią Z1 Compact gwoli pozostawienia info dla userów także i tego telefonu (przypomnę, że na moją przejściówkę reagował zupełnie inaczej niż Samsung z tematu). Sprawdzę w ciągu najbliższych dwóch dni i dopiszę reakcję.

0
  • #6 05 Lut 2015 14:19
    prosper5250
    Poziom 8  

Działa też z Experią Z1 Compact. Dziękuję.

0