Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PLC Fatek
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak audio przy wieża+tv w HDMI

Molochito 29 Sty 2015 21:48 498 1
  • #1 29 Sty 2015 21:48
    Molochito
    Poziom 1  

Witam, chciał bym zaczerpnąć języka w takiej sprawie ponieważ jestem zielony w kwestiach elektroniki, mianowicie ostatnio zmieniłem tv na 50" led fhd wcześniej miałem podobny 24" led fhd. Do telewizora mam podłączona wieże Technicsa oraz konsole PS4. Przy oglądaniu telewizora na normalnym dekoderze dźwięk normalnie wydobywa się z kolumn wiezy, aczkolwiek w momencie przełączenia na HDMI gdy chcę pograc na konsoli, w głośnikach zaczyna szumieć. Wieża do TV podłączona jest kablem 2x chin -> scart, a konsola wiadomo, hdmi. Dziwne jest to że przy wczesniejszym TV przy takim samym podłączeniu wszystko śmigało normalnie. Gościu w Sklepie rtv powiedział mi że tv moze kodowac dzwiek w trybie hdmi i aby normalnie puścic audio wieżą musze połączyć TV z konsola "specjalnym" kablem HDMI który omija jakis tam protokół :P ktoś mnie może naprowadzić na właściwy trop :P?

0 1
  • Semicon
  • #2 30 Sty 2015 02:22
    Polon_us
    Poziom 40  

Molochito napisał:
    aczkolwiek w momencie przełączenia na HDMI gdy chcę pograc na konsoli, w głośnikach zaczyna szumieć.

Jest to normalny objaw w współczesnych telewizorach. Nie wyprowadzają one wejściowego (HDMI) cyfrowego sygnału audio w wersji analogowej na złącze Scart.

Kolega nie podał modeli swoich urządzeń, ale typowymi rozwiązaniami są:

opcja 1- wyjście słuchawkowe w TV połączone z wejściem analogowym w wzmacniaczu
    opcja 2 - podłączenie toru audio konsoli do wzmacniacza, niezależnie od połączenia HDMI do telewizora. Te rozwiązanie bym sugerował.

Być może są inne opcje możliwe, ale przy braku bliższych danych tego sprzętu, nic więcej nie można powiedzieć.

0