Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

4060L CX Plus - Jak połączyć się z kablem RS-232? Sprawdzić połączenie?

domagalag 30 Sty 2015 00:17 1107 3
  • #1 30 Sty 2015 00:17
    domagalag
    Poziom 12  

Witam.

Mam tuner satelitarny Opticum 4060L Cx Plus.

Chciałem zrobić aktualizację oprogramowania gdyż ostatnio na stronie producenta odnalazłem najnowsze oprogramowanie oraz być może ta aktualizacja naprawi tuner, który czasami sam się resetuje - wyłącza i włącza w najmniej spodziewanym momencie, czasem raz na 3 dni a czasem nawet kilka razy w ciągu dnia.

Dodam, że dawniej ze 3 lata temu robiłem aktualizację oprogramowania tego tunera i wiem jak to zrobić oraz mam odpowiedni kabel null modem.

Ale dzisiaj się nie udało mimo wielu prób gdyż program do aktualizacji daje komunikat - "transfer data failed" . Próbowałem na innych portach, poodpinałem urządzenia z portów usb aby nie było konfliktów, w menedżerze urządzeń mam:
    - port komunikacyjny COM1 (chociaż fizycznie go nie ma w komputerze)
    - PCI_COM (COM3)
    - PCI_COM (COM4) - są to 2 porty na karcie PCI i to właśnie pod jeden z nich podpinam kabel.

W programie da się wybrać COM1, COM3 i COM4 (osobno), lecz na każdym z tych portów jest "data transfer failed" a wybierając inne jest komunikat, że nie można otworzyć portu co jest faktem, gdyż tych portów nie ma.

Czy można sprawdzić co jest przyczyną? Jak sprawdzić czy porty są dobre, jest jakiś program do testu portów RS232? Jak sprawdzić czy tuner jest fizycznie podłączony do tego portu, gdyż nie wyskakuje żaden komunikat tak jak w urządzeniach USB, że wykryto sprzęt?

Używam komputera z Windows XP SP3. Zaktualizowany, bez wirusów. Porty COM są tylko na karcie PCI, kilka lat temu specjalnie zakupione aby dokonać aktualizacji tego tunera, wtedy się udało, dziś nie chce się udać.
    -

0 3
  • Pomocny post
    #2 30 Sty 2015 06:07
    simhak
    Moderator - SAT

UserPort uruchomiony?

0
  • #3 31 Sty 2015 04:42
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

domagalag napisał:
    Porty COM są tylko na karcie PCI, kilka lat temu specjalnie zakupione aby dokonać aktualizacji tego tunera, wtedy się udało, dziś nie chce się udać.

A parametry transmisji są prawidłowo w port COM wpisane?.

0
  • #4 01 Lut 2015 01:58
    domagalag
    Poziom 12  

UserPort - to było na początek dobre naprowadzenie, lecz mimo uruchomienia programu Userport oraz skopiowania sterownika userport.sys do folderu "windows/system32/drivers" nie uzyskałem komunikacji z tunerem. Co do parametrów transmisji to już niestety nie mam takiej wiedzy. Próbowałem ustawić w programie userport takie parametry jakie są napisane w "Zasobach" ale wywalało błąd, że źle wpisane. A potem to już wyskakiwały niebieskie ekrany stopu...

Być może problem jest taki, że kiedyś zainstalowałem sterowniki z dołączonej płytki CD, a po ostatnim formatowaniu i nowej instalacji systemu instalowałem sterowniki z internetu bo zagubiłem CD?

Wczoraj wymieniłem dysk twardy i przy okazji zmieniłem system na Windows 7 64 bit. SP1. i zainstalowałem bieżące aktualizacje do niego.

Niestety sterowniki które miałem w swoim folderze nie chcą się zainstalować do portu, trudno mi teraz jakieś znaleźć w internecie, pełno stron daje drivery do tych portów z USB, a niestety moja karta PCI jest bezimienna, jedynie co na niej pisze to "Made in China".

Tu mam parametry:

Identyfikator sprzętu:

PCI\VEN_4348&DEV_3253&SUBSYS_32534348&REV_10
    PCI\VEN_4348&DEV_3253&SUBSYS_32534348
    PCI\VEN_4348&DEV_3253&CC_070002
    PCI\VEN_4348&DEV_3253&CC_0700

Zgodne identyfikatory:

PCI\VEN_4348&DEV_3253&REV_10
    PCI\VEN_4348&DEV_3253
    PCI\VEN_4348&CC_070002
    PCI\VEN_4348&CC_0700
    PCI\VEN_4348
    PCI\CC_070002
    PCI\CC_0700

Jakie są odpowiednie sterowniki i czy w Windows 7 też trzeba podjąć jakieś kroki z programem userport?

A i na koniec - a czy te porty RS232 na USB są lepsze i bezproblemowe?

0