Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mała pralka dla kawalera :)

michallodz 30 Sty 2015 01:09 1611 12
  • #1 30 Sty 2015 01:09
    michallodz
    Poziom 17  

Witam,
    Poszukuję do mojego nowego wielkiego pałacu pralki gdzie wielkość ma niestety znaczenie :)
    Wypatrzyłem póki co takie cztery modele:
    Ariston HotPoint ARUSF 1051 PL
    Candy GCY 1052D1-S
    Indesit IWUD 41051C ECO EU
    Indesit IWUD 4125C ECO EU
    Generalnie pralki wiele się nie różnią chyba, chociaż ja się na tym kompletnie nie znam - do tej pory mama mi prała :D
    Chodzi o to żeby była mała a te mają te 32-33cm niby ładowność trochę mniejsza ale dla jednej osoby to nawet lepiej.
    Także chętnie rozważę inne modele w podobnej cenie i rozmiarze i wysłucham opinii o tych modelach. Może któreś mają tańszy serwis czy coś - ważna rzecz bo na pewno tydzień po gwarancji się popsuje. :)
    Pozdrawiam

0 12
  • #2 30 Sty 2015 08:42
    mlodzik1993
    Poziom 9  

Hej, może nie podpowiem co do konkretnego modelu akurat, ale powiem Ci ze mimo bycia kawalerem weź sobie pralkę na 5-6kg w tych wymiarach, a dlatego ze jeśli będziesz chciał uprać zasłony, narzutę z łóżka czy nawet większą ilość ręczników to będziesz musiał prać to wszystko partiami, pamiętaj że duża pojemność dotyczy tylko niektórych programów, oraz o tym, ze pralka dobiera ilość wody do wsadu na podstawie nasiąkliwości, większe wsady to oszczędność czasu i detergentu oraz prądu, ale jestem tez przeciwnikiem zbierania prania tygodniami. Sam mieszkam w 3 osoby i mam pralke 4,5kg, naprawde mała pojemnosc jak na te ilosc ludzi

0
  • #3 30 Sty 2015 09:08
    ciuqu
    Poziom 33  

Mam pralkę Candy, trochę starszy model ale prawie identyczny, śmiga już 6 lat, prała naprawdę dużo (małe dziecko), ma funkcję 30 min prania co pewnie ucieszy "kawalera"

Jedyne co widzę po tym czasie to zużyły się już częściowo amortyzatory bo pralka nie osiąga 1000obr na min, kiedyś pod koniec wirowania przyspieszała jak silnik odrzutowy.

0
  • #4 30 Sty 2015 12:03
    michallodz
    Poziom 17  

5-6 kg w tym rozmiarze? nie znalazłem nic takiego najwięcej to 5kg

0
  • #5 30 Sty 2015 19:57
    Paw_el

Specjalista AGD

michallodz napisał:
    Poszukuję do mojego nowego wielkiego pałacu pralki gdzie wielkość ma niestety znaczenie :)

Witam.
    Małe jest piękne :D rozważ tą propozycję
    http://www.candy.pl/minisite/show/14

0
  • #6 30 Sty 2015 22:11
    Przemeek1988
    Poziom 22  

Paw_el napisał:
    michallodz napisał:

Witam.
    Małe jest piękne :D rozważ tą propozycję
    http://www.candy.pl/minisite/show/14

Plus tej pralki jest taki, że jest na rynku od przeszło 20 lat więc może włosi dopracowali ją do perfekcji ;)
    Natomiast tak na poważnie, zajrzyj do Gorenje- ich slimy mają 44cm głębokości i jest już to głębokość liczona z wystającymi drzwiami i wężami z tyłu pralki a ładowność jest imponująca, bo aż 6kg.
    Uważam, że mimo że jesteś singlem to lepiej kupić większą, teraz pralki dobierają ilość wody i czas prania do wielkości załadunku, ponadto masz możliwość wyprania w takiej pralce jakiś większych rzeczy -np. kocy, narzut itp.

Zarówno w tej Candy jak i Gorenje zbiornik piorący jest klejony.

0
  • #7 04 Lut 2015 14:14
    Stefciu_B
    Specjalista AGD

Przemeek1988 napisał:
    Plus tej pralki jest taki, że jest na rynku od przeszło 20 lat więc może włosi dopracowali ją do perfekcji :wink:

Jakby była zła to by się nie sprzedawała :D
    można wziąć pod uwagę jeszcze takie
    ELECTROLUX EWC 1350
    CANDY AQUA 1142 D1

1
  • #8 04 Lut 2015 15:37
    my41s
    Poziom 32  

Stefciu_B napisał:
    ELECTROLUX EWC 1350

Jakby pojemność pasowała, to innej bym nie szukał :)

0
  • #9 13 Lut 2015 20:15
    michallodz
    Poziom 17  

Trochę może nie doprecyzowałem zapytania :)
    Te Wasze propozycje owszem też są małe natomiast nadal nie będą mi tam pasować. Mi chodzi konkretnie o to żeby była chuda czyli miała te 32-33-34 cm a na szerokość może mieć i musi nawet w tym przypadku 60 cm
    Więc w grze pozostają te cztery modele które podałem na początku :)
    Tylko Candy ma 5kg z nich wszystkich więc powinienem ją wybrać?

0
  • #10 13 Lut 2015 22:03
    Przemeek1988
    Poziom 22  

Z podanych przez Ciebie wybrał bym Candy (bo najładniejsza i największa pojemność bębna).
    Teoretycznie Hotpoint-Ariston to lepsza marka, ale w przypadku pralek myślę, że Candy jest na podobnym poziomie.

0
  • #11 13 Lut 2015 22:06
    michallodz
    Poziom 17  

Przecież ten Hotpoint to jest chyba produkowany w tej samej fabryce co Indesit :) Chyba że się mylę...

0
  • #12 13 Lut 2015 23:14
    Przemeek1988
    Poziom 22  

Obie marki należą do tego samego koncernu- Indesit Company, natomiast produkty z logo Hotpont Ariston są bardziej zaawansowane technologicznie i lepsze jakościowo. Tutaj jest taka sama sytuacja jak w przypadku koncernu Electrolux - ich najtańsza marka to Zanussi, średnia: Electrolux i najwyższa: AEG. Nie można tego mylić z B/S/H bo tutaj obie marki-Bosch i Siemens- produkują w tych samych fabrykach i na tych samych komponentach, ale różnią się logo i designem, natomiast jakość jest taka sama.

0
  • #13 13 Lut 2015 23:16
    michallodz
    Poziom 17  

No co do BSH to potwierdzam w 100% bo pracowałem w fabryce w Łodzi nawet jakiś czas :D
    No dobra to kupuję Candy
    Dzięki

0