Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung LE32B350F1W - Nie włącza się.

30 Jan 2015 09:37 2139 11
  • Level 32  
    Witam wszystkich! Mam problem z tv po powrocie do domu na urlop. Wyłączył się po włączeniu z pilota. Jak mogę uruchomić zasilacz bez płyty Main?
    Zasilacz to BN44-00289B
    Main BN41-01207A
    Długo już nic nie robiłem i nie wiem od czego mam tu zacząć.Po włączeniu tv próbkuje. Ma obciążenie zasilacza. Tylko nie wiem jak uruchomić zasilacza bez Main. Po odłączeniu płyty main podświetlenie matrycy się pojawia. 13V i 5V poprawne. Czy to obciążenie samego zasilacza czy, to winna jest płyta main. Proszę o poradę.
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 32  
    Czy to driver UI801 SEM2006 zabezpiecza protect przed uruchomieniem? Jak uruchomić aby uzyskać zasilanie CN802 pin1 power on off? Wymienione zostały kondensatory, brak jakiejkolwiek uszkodzonej diody. Jak to zdiagnozować? Dodam że można włączyć z pilota ale po chwili się wyłącza i słychać pisk przetwornicy. Jest obciążona ale czy uszkodzeniem przetwornicy, czy płyta główna main.

Dodano po 2 [godziny] 3 [minuty]:

według aplikacji SEM2006 Pin- 10 OVP i 11-PGND zrobiłem zworkę . I pojawiły mi się napięcia CN802 lecz zaczęły się grzać QI820,QI821.
  • Level 43  
    antek124 wrote:
    Po odłączeniu płyty main podświetlenie matrycy się pojawia. 13V i 5V poprawne

Oddaj do serwisu.
  • Helpful post
    Level 43  
    A co ci radzić, skoro ty nic nie myślisz??
    Masz już napisane. I dalej nic.
    antek124 wrote:
    Jak zdiagnozować układ SEM2006

A co on cię obchodzi? Uzasadnisz?

Jak chcesz coś więcej, to się skup, zastanów co robisz i co się wtedy dzieje, wytłumacz o co ci chodzi i co chcesz osiągnąć.
  • Level 32  
    Po prostu nawet nie wiem od czego mam zacząć. Poczytałem forum o różnych modelach ale nic mi nie przychodzi do głowy. A dla czego SEM bo podejrzewałem ze obciąża inverter. Ale to nie to. Przeszukałem Fan i PFC ale nic nie znalazłem. Po prostu jakbym miał sprany rozum. Nic nie przychodzi mi do głowy. Żadnego punktu zaczepienia.
  • Level 39  
    Schemat zasilacza ogólnie dostępny to w czym problem by uruchomić go na stole wymuszając załączenie do pracy i dla pewności sprawdzić z sztucznym obciążeniem .
    W ogóle PFC pracuje ?
  • Helpful post
    Level 43  
    antek124 wrote:
    Po prostu jakbym miał sprany rozum. Nic nie przychodzi mi do głowy. Żadnego punktu zaczepienia.

To może odczep się od zasilacza?
    Co ci w nim nie działa, bo nie rozumiem. Jeszcze raz zacytuję
    antek124 wrote:
    Po odłączeniu płyty main podświetlenie matrycy się pojawia. 13V i 5V poprawne
  • Level 32  
    Podstawiłem drugą płytę Main i jest ta sama przyczyna i te same objawy. Obciążyłem linie 12V i 5V. Żarówki świecą. Interesuję mnie pin 12,13,14 CN802. PFC na CP815 380V, UM801 pin 4,5 380V. Diody sprawdzone elektrolity wymienione. Dostałem info abym sprawdził żródło prądu TL431 powierzchniowy, tylko według schematu takowego nie ma.
  • Level 39  
    Kup zasilacz a nie naprawiaj - taka rada dla Ciebie. Poczytaj coś jak działają zasilacze w obecnych TV .

PS.
    Później klienci zdziwieni że taki koszt naprawy ale tak to jest jak nie potrafi się usunąć usterki modułu.
  • Level 32  
    SERVICE-AV wrote:
    Kup zasilacz a nie naprawiaj - taka rada dla Ciebie. Poczytaj coś jak działają zasilacze w obecnych TV .

TV naprawione.

PS.
    Quote:
    Później klienci zdziwieni że taki koszt naprawy ale tak to jest jak nie potrafi się usunąć usterki modułu.

Jakbyś czytał to jest mój własny. A po drugie dawaj rady dla takich co zarabiają na forum, czyli podejmują się naprawy i cały czas na forum z poradami. Kupiłem sobie drugi bo musiałem siatkówkę obejrzeć. A ten zostawiłem sobie i służy jako monitor. Mimo to dziękuje za chęć i poradę.