Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prostownik zaczął dziwnie syczeć, czy to normalne?

30 Sty 2015 14:46 1575 4
  • Poziom 11  
    Witam posiadam prostownik marki Powermat cb-6e. Wczoraj podczas pierwszego użytkowania cały dzień ładowałem akumulator i ładnie się ładował cichutko jak myszka, żadnych odgłosów. Dzisiaj znowu podłączam i dziwnie syczy/skwierczy jednostajnie ale ładuje normalnie jak wcześniej. Czy to normalne, czy mogę ładować przy takim 'syczeniu'? Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
  • Poziom 29  
    Witam,
    Prostownik syczy :?: , dziwne może to akumulator syczeć, oczyść dokładnie klemy oraz elektrody akumulatora, papierem ściernym, i przy ładowaniu poodkręcaj korki (odpowietrzniki) niech, aby nadmiar gazów powstających w czasie ładowania aku uszedł na zewnątrz. :D
    Pozdrawiam.
    Ile wynosi napięcie ładowania, czy jest prawidłowe. :?:
  • Poziom 11  
    Witam, kable do ładowania są dosyć długie i ewidentnie to prostownik tak jakoś brzęczy, dzwoniłem na serwis, powiedzieli że jak nie śmierdzi nic spalenizną to czasem może sobie brzęczeć, podobno to normalne, pozdrawiam.
  • Poziom 29  
    Transformator może sobie brzęczeć, ale nie syczeć, może samemu mu przejdzie, lub trzeba go lepiej spasować dać jakieś gumowe podkładki dobrze przykręcić do obudowy, powinno brzęczenie ustać, o ile uzwojenie jest OK, nie jest przegrzane. :D
  • Poziom 11  
    jak napisał kolega powyżej, samo mu przeszło to brzęczenie, widocznie tak musi być, dzięki i pozdrawiam.